Starcraft 2 pojawi się 27 lipca

Zbigniew Trzeciak

04.05.2010 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadszedł w końcu dzień, w którym Blizzard podzielił się ze światem datą premiery gry Starcraft 2. Zgodnie z obietnicami gra pojawi się w okolicach połowy roku (choć miała to być pierwsza połowa), czyli 27 lipca.

Jest to światowa data premiery, a gra pojawi się wszędzie w tym samym czasie. Na początku dostępna będzie tylko w sklepach, ale szybko udostępniona nam zostanie możliwość cyfrowego pobrania gry z systemu Blizzarda.

”Od lat czekaliśmy na moment, żeby odwiedzić ponownie uniwersum Starcraft i wreszcie mamy taką szansę. Dzięki beta testerom robimy świetne postępy, a Starcraft 2 i Battle.net dostępne będą dla wszystkich już za kilka miesięcy”, powiedział Mike Morhaime, szef Blizzarda.

Starcraft numer 1 pojawił się w 1998 roku i od razu zaskarbił sobie serca graczy. Była to jedna z pierwszych strategii czasu rzeczywistego, która poważnie potraktowała zróżnicowanie poszczególnych stron konfliktu. Starcraft posiadał wciągającą kampanie jednoosobową, ale i tryby gry multiplayerowej nie ustępowały jej w jakości. Nasz serwis przyznał temu tytułowi od firmy Blizzard maksymalną możliwą ocenę, 10/10 (przeczytajcie naszą antyczną recenzję, jeśli chcecie). Lista osiągnięć pierwszego Starcraft jest wyjątkowo długa. Nie tylko jest to jedna z gier, która zdefiniowała światowy e-sport, ale również przedmiot prawdziwego kultu wśród azjatyckiej młodzieży. Decyzją firmy nowy, drugi Starcraft podzielony został na trzy części, podobno ze względu na długość kampanii jednoosobowych poszczególnych ras.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)