Star Trek: Infinite Space odchodzi w niebyt

Nie mamy dobrych wieści dla wszystkich miłośników uniwersum Star Treka. Nosząca podtytuł Infinite Space przeglądarkowa gra MMO, która docelowo miała być od startu oparta o model free-to-play, najprawdopodobniej nigdy nie ujrzy światła dziennego. Jak poinformowali jej twórcy, projekt nie znalazł wystarczającego wsparcia. Tak gra prezentowała się w jednej z misji:

Teraz niemieckie Gameforge oficjalnie poinformowało, że projekt został skazany na kasację. Jak dowiedzieliśmy się w komunikacie, który przytacza GameIndustry International, firma nie pozyskała należytych funduszy i wsparcia marketingowego ze strony innego wydawcy. Niestety jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być brak wystarczającej ekipy, dzięki której produkcja nabrałaby tempa.

Niestety, nasze starania nie były wystarczające. Z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się porzucić projekt Star Trek: Infinite Space. Bardzo żałujemy zaniechania prac. Zdarza się, że od czasu do czasu nie udaje się wprowadzić udanego pomysłu tak, jak to było pierwotnie zamierzone - komentuje sprawę Gameforge.

Gra została zapowiedziana jeszcze w 2010 roku, niestety wszystko wskazuje na to, że jedynym zajęciem dla fanów będzie póki co wciąż sprawnie działające na modelu free-to-play Star Trek Online.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE