Sprzedaż PS5. Kolejny próg osiągnięty

Sony pochwaliło się sprzedażą PS5. Najnowsza model japońskiej konsoli sprzedaje się dobrze, choć braki w półprzewodnikach odbiły się na jej dostępności od dnia premiery.

PlayStation 5 pad DualSense
PlayStation 5 pad DualSense
Źródło zdjęć: © Polygamia | Piotr Urbaniak

Sony może celebrować przebicie pewnej bariery, jeśli chodzi o sprzedaż PlayStation 5. Choć z raportu dotyczącego roku finansowego 2021 wynika, że Japończykom nie udało się osiągnąć założonego celu, nic nie wskazuje na to, by PS5 było biznesową porażką.

Z informacji, które przedstawiciele japońskiej firmy przekazali dziennikarzom gamesindustry.biz, wynika, że w czerwcu firmie udało się sprzedać 20 milionów egzemplarzy konsoli. Wspomniany wcześniej raport wskazywał, że do końca marca 2022 udało się sprzedać 19,3 miliona sztuk. W ciągu dwóch miesięcy na PS5 zdecydowało się więc 700 tys. klientów.

Jak czytamy w serwisie gamesindustry.biz, gdyby nie przerwane łańcuchy dostaw wywołane pandemią koronawirusa, ten poziom sprzedaży udałoby się osiągnąć wcześniej.

Sony poinformowało, że PS5 w ciągu pierwszych 82 minut sprzedało 80 tys. konsol. PS4 potrzebowało na osiągnięcie takiego wyniku aż dziewięciu dni. Obecnie najnowsza konsola japońskiej firmy sprzedała się rzecz jasna w mniejszej liczbie egzemplarzy niż PS4. Ale Sony spodziewa się, że wyprzedzi ją w czwartym roku sprzedaży.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.