Spit/Second: Velocity na PS3 ustanawia niechlubny rekord

Spit/Second: Velocity na PS3 ustanawia niechlubny rekord
16.05.2010 16:42
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Split/Second: Velocity jeszcze przed premierą ustanawia swój pierwszy rekord. Niestety w tym wypadku nie ma się czym chwalić. Gra będzie bowiem zajmowała aż 7GB miejsca na dysku twardym PlayStation 3. Poprzednim rekordzistą był Metal Gear Solid 4 z 4,7 GB instalacją.

Osobiście uważam, że nie można tu mówić o niczym innym, jak o niezwykłym lenistwie twórców. Gry z otwartym światem często zajmują zaledwie ponad 1GB miejsca na HDD (Just Cause 2, Assassin's Creed 2), a 7 GB w przypadku gry wyścigowej z małymi planszami zakrawa na żart.

Część osób z niewielkimi dyskami (40 / 60 GB) postanowi zakupić zapewne edycję na Xboksa 360, a część już zapowiada, że daruje sobie Split/Second: Velocity w ogóle. Nie poinformowano jeszcze ile czasu instalacja ma trwać.

Tytuł ukaże się w najbliższy piątek, 21 maja, na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC.

Aktualizacja: Jak informują gracze, którym udało się już kupić tytuł, gra w rzeczywistości zajmuje prawie 3,8GB miejsca na HDD. Na pudełku mieliśmy do czynienia z literówką. Nie zmienia to faktu, że jest to jedna z największych instalacji na PS3. Poprzednia gra tej ekipy - Pure - miała wyłącznie instalację opcjonalną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)