Sony pozwane za usunięcie innych OS‑ów

Zbigniew Trzeciak

29.04.2010 13:41, aktual.: 29.04.2010 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkaniec Kalifornii postanowił pozwać do sądu firmę Sony w związku z usunięciem przez ostatnią aktualizację oprogramowania sprzętowego możliwości korzystania z innych systemów operacyjnych na konsoli Playstation 3. Jakiś czas temu firma przepraszała za tę decyzję, ale jej nie odwołała.

Anthony Ventura, bo tak nazywa się powód, postanowił na drodze prawnej dochodzić swojej racji w sprawie ”celowego ograniczenia funkcjonalności, która reklamowana była jako dostępna”. Według pozwu Sony złamało warunki umowy sprzedaży i oszukała ”miliony niczego nie podejrzewających klientów”.

Zdaniem Ventury usługa została usunięta nie ze względu na bezpieczeństwo, jak podawało Sony, ale aby uniemożliwić piractwo w jakiejkolwiek formie.

Do pozwu dołączyć mogą wszyscy, którzy zakupili konsolę PS3 pomiędzy 17 listopadem 2006, a 27 marca 2010, i nie sprzedali konsoli przed tą drugą datą. Oczywiście trzeba też być obywatelem Stanów Zjednoczonych.

Celem jest wywalczenie odszkodowania i pokrycia kosztów obsługi prawnej, a suma jaką znajdziemy w pozwie to 5 milionów dolarów, choć nie wiadomo na jakiej zasadzie miałaby być ona zasądzona.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)