Sony i Microsoft polują w Chinach. Szukają "własnego Genshin Impact"

Sukces Genshin Impact motywuje gigantów branży do wytężonej pracy, która ma zaowocować opracowaniem własnego odpowiednika tej gry. Rozwiązaniem ma być współpraca z chińskimi twórcami.

Genshin Impact
Genshin Impact
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.10.2022 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O sukcesie Genshin Impact napisano już wiele. Dzieło chińskiego studio MiHoYo zdołało pokonać Pokemon GO w rywalizacji o hegemonię na rynku gier mobilnych. Pamiętajmy jednak, że gra jest dostępna na konsolach PlayStation i pecetach, a w przyszłości ma trafić do oferty Nintendo Switch. A gdzie się podział Xbox?

Genshin Impact nie znajduje się w ofercie Microsoftu, co jest olbrzymią stratą dla korporacji, bowiem produkcja generuje przeogromne zyski. Receptą na zaistniałe okoliczności ma być próba stworzenia własnego odpowiednika tej gry.

Reuters donosi, że Microsoft chce nawiązać współpracę z chińskimi deweloperami, by móc potencjalnie konkurować z omawianym Genshin Impact. Problem polega na tym, że to właśnie Sony prężnie działa na tym rynku i to od dawna; mowa o inicjatywie China Hero Project. Nawet jeśli fenomen Genshin Impact przeminie, to Sony (teoretycznie) znajduje się na lepszej pozycji w wyścigu o potencjalnie nowy hit.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednak aktualnie nie ma żadnych oznak topnącej popularności. Genshin Impact jest konsekwentnie rozwijany, a 2 listopada gra otrzyma kolejną aktualizację.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.