Sony i Microsoft polują w Chinach. Szukają "własnego Genshin Impact"

Sony i Microsoft polują w Chinach. Szukają "własnego Genshin Impact"

Genshin Impact
Genshin Impact
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.10.2022 11:08

Sukces Genshin Impact motywuje gigantów branży do wytężonej pracy, która ma zaowocować opracowaniem własnego odpowiednika tej gry. Rozwiązaniem ma być współpraca z chińskimi twórcami.

O sukcesie Genshin Impact napisano już wiele. Dzieło chińskiego studio MiHoYo zdołało pokonać Pokemon GO w rywalizacji o hegemonię na rynku gier mobilnych. Pamiętajmy jednak, że gra jest dostępna na konsolach PlayStation i pecetach, a w przyszłości ma trafić do oferty Nintendo Switch. A gdzie się podział Xbox?

Genshin Impact nie znajduje się w ofercie Microsoftu, co jest olbrzymią stratą dla korporacji, bowiem produkcja generuje przeogromne zyski. Receptą na zaistniałe okoliczności ma być próba stworzenia własnego odpowiednika tej gry.

Reuters donosi, że Microsoft chce nawiązać współpracę z chińskimi deweloperami, by móc potencjalnie konkurować z omawianym Genshin Impact. Problem polega na tym, że to właśnie Sony prężnie działa na tym rynku i to od dawna; mowa o inicjatywie China Hero Project. Nawet jeśli fenomen Genshin Impact przeminie, to Sony (teoretycznie) znajduje się na lepszej pozycji w wyścigu o potencjalnie nowy hit.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednak aktualnie nie ma żadnych oznak topnącej popularności. Genshin Impact jest konsekwentnie rozwijany, a 2 listopada gra otrzyma kolejną aktualizację.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)