Sony doda efekt 3D również do starszych gier

Sony doda efekt 3D również do starszych gier
02.06.2010 18:29
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Przedstawiciel Sony, Simon Benson, zdradził, że firma będzie dodawać do coraz większej ilości klasycznych tytułów, które są już na rynku, efekt wyświetlania obrazu w trójwymiarze. Przyznał jednak, że takie działanie jest trudniejsze, niż dodanie trybu 3D podczas tworzenia zupełnie nowej gry.

Jestem pewien, że będziemy dodawać do coraz większej ilości starszych gier efekt 3D, gdyż pozwala on na zupełnie nową jakość przeżyć.”, stwierdził Benson.

Dodanie do istniejącej gry efektu 3D jest jednak cięższe, niż tworzenie takiej gry od nowa. Dzieje się tak z powodu tego, że istniejące gry przystosowane są wyłącznie do wyświetlania grafiki w HD. Zmuszenie ich do dodatkowego renderowania obrazu w 3D może być trudne. Dodatkowo cały interface takiego tytułu jest w 2D. Proces konwersji przebiega różnie w przypadku różnych tytułów. Nie mamy na to jednego, prostego rozwiązania”.

PlayStation 3 będzie w stanie wyświetlić trójwymiarowy obraz już w przyszłym tygodniu, 10 czerwca, kiedy to pojawi się odpowiednia aktualizacja oprogramowania konsoli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)