Sniper: Ghost Warrior trafi na PS3, Sniper 2 w przyszłym roku?

Sniper: Ghost Warrior trafi na PS3, Sniper 2 w przyszłym roku?01.09.2010 18:54
Paweł Borawski

Pierwsza część najlepszej gry od City Interactive trafi na PlayStation 3, a już na dniach zawita do nas DLC – polski producent i wydawca gier zaskakuje interesującymi informacjami. Dodatkowo z wypowiedzi prezesa Marka Tymińskiego można wywnioskować, że kontynuacja Snipera jest już w produkcji.

Zgodnie z wcześniejszymi planami, marka Sniper: Ghost Warrior będzie intensywnie rozwijana. Jeszcze w tym miesiącu oraz w listopadzie gra doczeka się dwóch pakietów DLC, zaś najprawdopodobniej na początku przyszłego roku zostanie wydana wersja na PlayStation 3. W 2011 r. City Interactive planuje wydać dwie duże gry, a rok później aż trzy, w tym jedną pozyskaną z zewnętrznego studia. Nie zostało to powiedziane oficjalnie, ale „czytając między wierszami” wypowiedzi Marka Tymińskiego można spodziewać się bezpośredniego sequela Snipera, lub tytułu mocno powiązanego z tą grą. Poza tym na konferencji prasowej ujawniono, że City Interactive pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze projektem.

W Polsce nowa produkcja CI trafiła do ponad 15 tysięcy graczy, choć prawdziwe tryumfy Sniper święcił w Stanach Zjednoczonych (206 tys. sprzedanych egzemplarzy) oraz Wielkiej Brytanii (98 tys.). W drugim z krajów, jak również w Australii, Ghost Warrior trafił na pierwsze miejsce rankingów sprzedaży. W Top 10 zarejestrowano go także we Francji, Niemczech i Skandynawii. Cała spółka uzyskała w przeciągu dwóch miesięcy (lipiec-sierpień) ponad 27 milionów złotych przychodu.

W przyszłych latach City Interactive będzie się bardziej koncentrować na wysokojakościowych grach na platformy nowej generacji. Mocno podkreślono, iż etap budżetówek został zakończony. Wskazano także główne platformy, na które City Interactive będzie kładło nacisk. Biorąc pod uwagę fakt, że główne zyski firma czerpie z rynków o ugruntowanej pozycji konsol, posiadacze komputerów osobistych mogą spodziewać się mniejszej liczby gier skierowanych na ich urządzenia.

Wciąż kontynuować będzie tworzenie gier na Nintendo DS i Wii, poczynione zostaną również pierwsze próby z pozycjami skierowanymi na smartphone'y.

Naszą recenzję Sniper: Ghost Warrior znajdziecie w tym miejscu.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)