Sniper: Ghost Warrior 2 z CryENGINE 3

Sniper: Ghost Warrior 2 z CryENGINE 3
29.10.2010 11:51
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

City Interactive poinformowało, że do prac nad drugą częścią Sniper: Ghost Warrior użyty zostanie CryENGINE 3 - najnowszy na świecie silnik – ten sam który zastosowany zostanie w Crysis 2. Dzięki tej technologii polska firma zamierza umocnić swoją pozycję w światowej czołówce producentów gier FPS.

To, że pierwsza część gry podbija USA i rynek europejski to nie przypadek, bowiem pracowaliśmy na to latami. Sukces Sniper: Ghost Warrior jest do powtórzenia a apetyty rosną dalej - nam na dalsze zyski a graczom na kolejne przygody. Gra technologicznie będzie na poziomie najdroższych światowych produkcji. Poprzednio postawiliśmy na jakość i to się opłaciło, teraz Snajper celuje klasę wyżej”, zapowiada Marek Tymiński, prezes City Interactive.

Silink CryENGINE 3 pozwolić ma na wdrożenie najwyższej jakości grafiki, czy zaawansowanego modułu obsługi sztucznej inteligencji. Obsłuży także animację postaci, sekwencje wideo oraz udostępni narzędzia do tworzenia świata gry.

Uważnie słuchamy uwag graczy. To od nich zależy nasz sukces i dlatego uwzględnimy ich sugestie tworząc kolejną część. Oczywiście gra będzie wydana na Xbox’a , PlayStation3 oraz komputery PC, będzie także dostępna w 3D”, mówi Tymiński.

Dotychczasowa sprzedaż hitu z nad Wisły sięgnęła 800 tys. sztuk i nadal rośnie. Najwięcej nabywców gra znalazła w USA i Europie Zachodniej. A trzeba zauważyć, że tytuł jeszcze nie doczekał się premiery na konsolę PlayStation 3. Gra powstała za zaledwie 3 mln zł a analitycy szacują, że może zarobić nawet 30-40 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)