Slow Year - nowa gra na Atari

Ok, nie tylko na Atari 2600, bo Slow Year dostępny będzie również dzięki "specjalnym emulatorom" na pecety i maki. Nie zmienia to faktu, że twórca gry, Ian Bogost, w poszukiwaniu czystości formy wybrał właśnie stare Atari. Slow Year jest zbiorem czterech gier opowiadających o następujących po sobie porach roku. Patrzę na zwiastun i widzę kubek na stole.

Slow Year - nowa gra na Atari
marcindmjqtx

27.02.2010 | aktual.: 08.01.2016 13:57

Czemu Atari? Przede wszystkim dlatego, że narzuca ograniczenia - catridge ma 4kb pojemności i każda z gier zajmuje 1kb. To zmusza koncentracje na tym co najważniejsze. Bogost zwraca uwagę, że nawet w czasach świetności Atari, większość gier była tworzonych przez jedną osobę, co jeszcze bardziej zbliża gry do wierszy.

Wydaje się, że w Slow Year właśnie zabawa formą jest najistotniejsza - zamiast utrudniać ludziom dostęp, gra równie dobrze mogłaby być opublikowana we flashu i więcej osób mogłoby ją sprawdzić. A tak, gra otrzyma specjalne retro wydanie na catridgu. Razem z zestawem wierszy.

Oooommmmmmmm. Cisza. Spokój. Atari.

Wyobrażam sobie rok 2040. Grupa artystów postanawia tworzyć gry na PlayStation 2 lub Xboksa, bo jedynie płyta DVD, dzięki swoim ograniczeniom, oferuje czystość formy. No i gra się na telewizorze, przy użyciu padów, bez tych wszystkich kontrolerów ruchu i projektorów 3D.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.