Shadow Warrior 3 - przegląd recenzji. Krótka, lecz solidna gra

Shadow Warrior 3 - przegląd recenzji. Krótka, lecz solidna gra

Shadow Warrior 3
Shadow Warrior 3
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.03.2022 11:22, aktualizacja: 02.03.2022 12:18

Za nami premiera Shadow Warrior 3, czyli kolejnej odsłony pierwszoosobowej strzelanki. Poprzednie gry z serii Shadow Warrior zostały pozytywnie przyjęte przez społeczność graczy i recenzentów.

Shadow Warrior 3 zadebiutowało 1 marca 2022 roku. Przyjrzyjmy się recenzjom, by odpowiedzieć na pytanie, jak sprawuje się najnowsza produkcja studia Flying Wild Hog - studia, które sprawuje pieczę nad serią Shadow Warrior.

Gry-Online - 8,5/10

Shadow Warrior 3 otrzymał wysoką notę od Gry-Online. Produkcja imponuje pod względem graficznym, pod względem swojej stylistyki i aranżacji całego świata. Podkreślono, że system walki bierze wszystko to, co najlepsze z poprzedniej części, a nawet wprowadza drobne innowacje. Autor nazywa walkę "arcydziełem rzezi". Chyba nie trzeba niczego więcej dodawać. Padł zarzut w kierunku linii fabularnej, która jest uproszczona i, jak czytamy, "ta opowiastka służy głównie za pretekst, by przeprowadzić bohaterów przez szereg bajecznie malowniczych lokacji". Produkcja jest dobrze zoptymalizowana. Poważnym zarzutem w kierunku Shadow Warrior 3 jest… stosunek ceny do długości gry, bowiem jest to gra krótka.

Benchmark - 4,4/5

Kolejna wysoka ocena. Shadow Warrior 3 to solidny przedstawiciel swojego gatunku, jednak nie jest to tytuł wybitnie odkrywczy i bardziej dedykowany tym graczom, którzy szukają niezwykle dynamicznej walki, okraszonej dawką specyficznego humoru. Tytuł urzeka oprawą graficzną - od modeli postaci i broni, po całe areny. Zwrócono uwagę na ścieżkę dźwiękową, która jest tak samo "dynamiczna i szalona" jak sama walka, co buduje interesujący klimat. W myśl tej recenzji nie jest to gra, która jest pozbawiona błędów, a takie istnieją. Na szczęście są to drobne błędy techniczne, które być może wyeliminuje odpowiednia aktualizacja. Mimo tego, że walka jest dynamiczna, autor wskazuje, że po pewnym czasie staje się ona trochę monotonna.

Komputer Świat - 5/10

Zdecydowanie niższa ocena od serwisu Komputer Świat. Niezmiennie, nawet w tej recenzji, doceniono system walki, który jest "kapitalny". Kolejnymi atutami jest różnorodność wrogów, czy broni, oraz "oryginalny styl graficzny" Głównymi zarzutami względem Shadow Warrior 3 jest min. fakt, że jest to tytuł krótki i nie jest tak mocno rozbudowany, jak poprzednia część. Bohater dysponuje dużym zestawem ruchów, jednak ograniczono zakres ich stosowania do wyznaczonych miejsc, a liniowy charakter rozgrywki nie służy tytułowi.

PC Gamer - 52/100

Nie jest tajemnicą, że gry z serii Shadow Warrior są okraszone dość specyficznym poczuciem humoru, który nie każdemu musi się podobać. Tak jest w przypadku tej recenzji. Autor nie stroni od sarkazmu i zaleca, aby w Shadow Warrior 3 grać z "wyciszonymi dialogami", gdyż miejscami gra jest po prostu niesmaczna. Według recenzenta, każdy pozytywny aspekt tej gry jest tłamszony "okropną gadaniną Lo Wanga". Niemniej produkcja ma swój potencjał jeśli chodzi o walkę, która jest dynamiczna, gdzie praktycznie nieustannie musimy być w ruchu, co zapewnia zastrzyk adrenaliny. Jednak cały odbiór zaburza brak stonowania w dialogach i całej otoczce.

ScreenRant - 4/5

Nieco innym spojrzeniem na Shadow Warrior 3 dzieli się z nami serwis ScreenRant, bowiem to, co niektórzy nazywają "niesmacznym gadaniem", tutaj jawi się jako swego rodzaju atut. Podkreślono, że tytuł nie nudzi, a do walki wprowadzono nowe elementy. Shadow Warrior 3 prezentuje się jako niezwykle dynamiczna gra w starym stylu - pełna krwi, zniszczenia, co potrafi wciągnąć w rozgrywkę.

GamingBolt - 7/10

W recenzji GamingBolt tradycyjnie już podkreślono niezwykle udany system walki - jest dynamiczna, ruchy są płynne i sprawia olbrzymią frajdę. Różnorodni przeciwnicy to kolejny atut Shadow Warrior 3. Dobrze zaprojektowane poziomy - są bardzo spójne i bardziej dopracowane względem poprzedniej części. Specyficzny humor nie każdemu musi się podobać. Recenzent podkreśla, że "czasami jest nieśmieszny". Głównym zarzutem pod adresem Shadow Warrior 3 jest brak dodatkowej zawartości w grze. Razi brak innych trybów rozgrywki, wyzwań, jak i sama długość tytułu. Występują również niedociągnięcia fabularne, jednak gra broni się systemem walki, który wciąga w odmęty szaleństwa.


W momencie pisania przeglądu recenzji Shadow Warrior 3 notuje wynik 72/100 na Metacritic.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)