Sam Raimi reżyseruje World of Warcraft

Sam Raimi reżyseruje World of Warcraft22.07.2009 15:16
Michał Stopa

Oto pierwsze od bardzo długiego czasu informacje o filmowej adaptacji World of Warcraft. Blizzard potwierdził dziś, że Sam Raimi, który pracował przy takich filmach jak Martwe zło, Spider-Man i Wrota do piekieł, będzie reżyserować film bazujący na tym najbardziej znanym MMORPG wszech czasów. W notatce prasowej udostępnionej przez firmę możemy przeczytać:

"Raimi w czasie swojej kariery zademonstrował swój geniusz, szczególnie do tworzenia i adaptacji już istniejących fikcyjnych uniwersów dla masowego odbiorcy, w międzyczasie utrzymując materiał bliski duszy oryginału".

Sam Raimi również skomentował swoją pracę nad projektem:

"W swoim sercu, Warcraft to fantastyczna, wypchana akcją opowieść. Jestem naprawdę szczęśliwy mogąc pracować z tak dobrym zespołem filmowców aby przenieść ten projekt na srebrny ekran".

Produkcją filmu zajmie się Charles Roven, który wcześniej produkował takie filmy jak Mroczny rycerz i 12 małp. Razem z nim będą pracować: Alex Gartner, Thomas Tull - prezes Legendary Pictures, inny członek prezydium Legendary - Jon Jashni, oraz sam Raimi wraz z Joshuą Donenen. Inny współpracownik Raimiego, Robert Tapert, będzie starszym producentem razem z szefem projektów Blizzarda, Chrisem Metzenem.

Paul Sams, członek prezydium Blizzarda, powiedział:

"Z naszej pierwszej rozmowy z Samem, wiedzieliśmy że jest perfekcyjnym wyborem. Sam wie jak jednocześnie zadowolić fanów oraz masową publikę, która może mieć styczność z tą zawartością po raz pierwszy. Nie możemy się doczekać pracy z nim aby osiągnąć ten sam efekt tutaj".

Firma ponadto ujawniła, że kolejne detale, takie jak casting i data premiery, zostaną udostępnione w trakcie produkcji filmu.

fot.: Blizzard

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)