Rynek gier MMO będzie rósł

Rynek gier MMO będzie rósł13.08.2010 11:05
Zbigniew Trzeciak

Strategy Analytics, firma zajmująca się doradztwem w branży nowych technologii, sporządziła raport, z którego wynika, że dochody płynące z gier MMO będą wciąż rosły, aż w 2014 osiągną sumę 8 miliardów dolarów rocznie na całym świecie. Już w 2009 ta suma wyniosła ponad 5 miliardów dolarów.

Wzrost dochodów na rynku MMO sięga 17 procent rocznie, co jest wynikiem dobrze radzących sobie Azjatyckich projektów. Według raportu Blizzard dominuje na powoli rosnących rynkach europejskim i amerykańskim, natomiast firmy Shanda, Netease, Nexon oraz NCsoft odpowiedzialne są za szybki rozwój MMO w Azji.

"W przeciwieństwie do powolnych zachodnich rynków, w Azji rynek MMORPG rozrósł się niesamowicie od 2007 roku, między innymi dzięki modelowi zysków opartych na wirtualnych przedmiotach", powiedział Jia Wu, pracownik firmy i jeden z autorów raportu.

"Coraz więcej azjatyckich firm planuje ekspansję na rynki USA i europejski, co może uczynić tych graczy sporą siłą w światowej branży gier. Coraz więcej MMO idzie też drogą darmowego produktu opartego na mikrotransakcjach, co może sprawić, że regiony teraz zastałe, przyspieszą".

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)