Rozstanie Valve i Vivendi Universal

Marcin Kamiński

06.05.2005 17:32, aktual.: 02.07.2009 05:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sierpniu 2002 do sądu w Stanach Zjednoczonych wpłynęły pozwy, od których zaczęła się batalia między developerem Valve a wydawcą Vivendi Universal. Na przełomie kwietnia i maja tego roku sprawa wreszcie zakończyła się ugodą obu stron, które swoje wnioski z sądu wycofały.

Ostatecznie kłótnia zakończyła się polubownie, jednak wraz z końcem sierpnia 2005 roku Vivendi musi zaprzestać dystrybucji gier Valve. Oznacza to ni mniej ni więcej, jak to, że takie hity jak Half-Life, Half-Life 2, Counter-Strike, Counter-Strike: Condition Zero i Counter-Strike: Source pozostają bez wydawcy. Ponadto wszystkie kafejki internetowe, które wykupiły licencję na te tytuły od VU, muszą na nowo starać się o zgodę na użytkowanie gier, tym razem u źródła, czyli firmy Valve.

Po kilku dniach od separacji Valve nie wydaje się gorączkowo szukać nowego współpracownika, który zająłby się dystrybucją gier. Wielce prawdopodobne jest, że większą rolę zacznie odgrywać Steam, za pośrednictwem którego miałby dostępny być pierwszy dodatek do HL2 – Aftermatch. Trudniej będzie jednak z Half-Life 2 w wersji na konsolę Xbox, gdzie już nie da się produktu przesłać do graczy za pośrednictwem Steama i sieci internet.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)