Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozchodniaczek: Long War w XCOM 2, Zabójstwa w Tokio, test Turinga i gry Artifex Mundi

A zgadniecie ilu nabywców znalazł w Polsce Farming Simulator?

Gdy ostatnio o nim pisałem sprzedaż w naszym kraju przekroczyła 50 tysięcy. Dziś cdp.pl podzieliło się nowymi statystykami i:

Mowa o grach, które trafiły do graczy, a nie sklepów, więc wynik jest tym bardziej godny odnotowania. Cenega nie chwaliła się liczbami Symulatora Farmy 17, a Techland premierę Pure Farming 2017 przełożył na początek roku. Ciekawe czy w obliczu sukcesu gry wydawanej przez cdp.pl szefostwo dalej uważa, że był to dobry ruch.

W Tokyo 42 gra się tak…

O grze pisałem trochę tutaj. Jawi mi się jako połączenie Syndicate i Hitmana. Zobaczcie jak się w to gra. Bo można to robić na różne sposoby.

Artifex Mundi gwiazdą wyprzedaży Indie Gala

Minimalna cena za najmniejszy zestaw gier polskiego studia to 1 dolar. Ale i wyższe progi nie są drogie. Jeśli lubicie gry HOPA i jakimś cudem nie macie zaliczonych tych pozycji to śmiało atakujcie.

Turing Test niedługo na PS4

Świetna gra z ciekawymi zagadkami logicznymi i nielichą fabułą. Pachnie w niej Portalem, ale trudno odejmować za to punkty. Czytaliście moją recenzję? Aktualnie jest dostępna na PC i Xboksie One, ale 23 stycznia trafi też na PS4.

Project CARS 2 być może we wrześniu

“Jedynka” wyszła w 2015 roku, więc powoli czas na sequel. Machina marketingowa jeszcze się nie rozkręciła na dobre, ale szef studia sugeruje, że obecnie ekipa Slightly Mad celuje z premierą we wrzesień. No, w okolice września.

Autorzy Homeworld: Deserts of Kharak coś sugerują

Ale co? Trzeba przyznać, że tchnięcie nowego ducha w serię Homeworld wyszło tej ekipie znakomicie, nawet pomimo faktu, że akcja przeniosła się z kosmosu na powierzchnię planety. Myślę, że nikt nie miałby nic przeciwko jakiemuś dodatkowi.

Agencja Rozwoju Przemysłu szuka twórców gier wideo

By ich znaleźć organizuje konkurs, którego zwycięzcy mogą liczyć na maksymalnie 100 tysięcy złotych dofinansowania.

Należąca do ARP S.A. spółka ARP Games uruchomiła konkurs dla twórców gier wideo. Zwycięzcy otrzymają do 100 tys. zł dofinansowania oraz pomoc w finalizacji projektu. Zgłoszenia można przesyłać do końca stycznia.
Podczas konkursu uczestnicy mają zapewniony dostęp do niezbędnego sprzętu, oprogramowania oraz szkoleń branżowych. Organizatorzy zadbają również o wsparcie prawne oraz pomogą w promocji zwycięskich projektów.

Szczegóły konkursu i przydatne informacje znajdziecie tu.

Lepiej późno niż… później – XCOM 2 dostanie moda Long War

Niestety tylko na PC. Konsolowe wersje gry nie wspierają modyfikacji, co szczerze mówiąc jest karygodnym niedopatrzeniem. No, ale co zrobić. Pecetowcom pozostaje czekać, bo póki co lista zmian, które wprowadzi nowa wersja najpopularniejszej modyfikacji poprzedniego XCOM jest tajemnicą. Ale mod powstaje, a dotyczące go wieści trafiły nawet na oficjalną stronę gry.

Pierwszego swojego Rozchodniaczka w nowym roku przygotował,

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
szpaqlec
Użytkownik

>Niestety tylko na PC

Taki dżob.

konbezzebow321
Użytkownik

Strasznie nie rozumiem ostatniego newsa

Eschelius
Użytkownik

“Konsolowe wersje gry nie wspierają modyfikacji, co szczerze mówiąc jest karygodnym niedopatrzeniem.” – ojej, ktoś rozczarowany, że inni wydawcy nie ruszyli tłumnie za Bethesdą? Aaa, no tak, tego rozchodniaczka pisał Maciek Kowalik, wszystko jasne 🙂 1. XCom 2 na konsolach to port na wyciągniecie kasy z fanów jedynki, którzy z jakiegoś powodu są uczuleni na pecety. 7 miesięcy opóźnienia + stan, w jakim gra została wydana na konsolach dobitnie to pokazał (chociaż chyba tylko gram miał jaja, żeby o tym głośno powiedzieć). 2. Przypomnę, że na konsolach NIE MA żadnego huba ani jakiejkolwiek ujednoliconej platformy dla modów. Null, zero, nic.… Czytaj więcej »

Vries
Użytkownik

Gra miała zwiechę na ostatniej misji, nie można było jej zakończyć. Jakim cudem to przeszło przez testerów nie mam pojęcia. A co autora to nie kop leżacego, przynajmniej zaczął coś robić a nie tylko figurować na liście redaktorów 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry