Romero i Carmack znów razem?

Nie wszyscy zapewne pamiętają czasy, kiedy id Software było gwiazdą wśród twórców, a panowie Carmack i Romero, autorzy takich hitów jak Wolfenstein 3D i Doom, traktowani byli jak półbogowie w branży gier wideo.

Zbigniew Trzeciak

20.05.2010 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pewnym momencie John Romero postanowił na własną rękę tworzyć kolejne hity i w studiu ION Storm zaczął robić Daikatanę. Gra okazała się niewypałem, a jej słynna kampania reklamowa z wulgaryzmami zniechęciła ludzi do Johna Romero.

Po latach Romero przyznał się, że tamte decyzje były błędne:

"Wiedziałem, że to jest ryzykowne i nie chciałem tego robić. Nie miało to sensu. To znaczy, jest kultura dogryzania sobie, która idzie w parze z grami, szczególnie z FPS-ami, a ja byłem mocno z nią związany".

Dowiedzieliśmy się też, że ponowna współpraca z Carmackiem byłaby dla niego czymś wyjątkowym:

"Nie mam wątpliwości, że gdybyśmy z Johnem postanowili zrobić nową grę to byłaby ona świeża i niesamowita. Przez ostatnie 14 lat nabraliśmy nie tylko doświadczenia jeśli chodzi o gry, ale także w pracy z ludźmi. Wiele razy mowa jest o ponownych zejściach się zespołów muzycznych, a potem wszystko jest niewypałem, bo znów nie pasują do siebie charakterami. Z Johnem i mną byłoby zupełnie inaczej".

Źródło artykułu:WP Gry
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.