Road to Vostok. Gra autorstwa byłego fińskiego porucznika

Road to Vostok. Gra autorstwa byłego fińskiego porucznika

Road to Vostok
Road to Vostok
Źródło zdjęć: © roadtovostok.com
09.05.2022 09:33, aktualizacja: 23.05.2022 13:23

Twórca postapokaliptycznego Road to Vostok opublikowali nowy materiał, który jest podsumowaniem jego prac z ostatniego miesiąca. Za produkcję odpowiada były porucznik fińskiej armii.

Będące w produkcji Road to Vostok jest pierwszoosobową, survivalową strzelanką w konwencji post-apo. Skojarzenia z serią STALKER, autorstwa ukraińskiego GSC Game World, nie powinny nikogo dziwić. Akcja gry toczy się na granicy fińsko-rosyjskiej, a naszym głównym zadaniem będzie przetrwanie w niebezpiecznej oraz równie tajemniczej strefie - Vostok.

Prace nad Road to Vostok nieustannie trwają, a twórca opublikowali nowe, zakulisowe nagranie, będące podsumowaniem minionego miesiąca. Tym razem skupiono się na zachowaniu broni, mechanice celowania, prezentacji modelu strzelania oraz penetracji przeszkód. Tu warto zaznaczyć, że jest to projekt jednoosobowy, za który odpowiada były porucznik sił zbrojnych Finlandii, co może sugerować, że zostanie położony duży nacisk na realizm.

Dodatkowo deweloper chwali się dynamicznym niebem, mechaniką przenoszenia i podnoszenia przedmiotów, czy graficzną prezentacją tego, jak broń się brudzi (proces odbywa się proceduralnie). Projekt nie jest jeszcze sfinalizowany, a podobne nagrania będą publikowane raz w miesiącu. Według wstępnych założeń, w trzecim kwartale 2022 roku powinniśmy otrzymać pierwsze demo gry Road to Vostok.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie