Rewolucje pecetowe Razera

Rewolucje pecetowe Razera

Zbigniew Trzeciak
07.01.2011 13:04, aktualizacja: 19.01.2011 11:20

Podczas tegorocznych CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma Razer zaprezentowała zupełnie nowe urządzenie, którego założeniem jest przeniesienie doświadczeń z grania na tradycyjnym pececie do urządzeń mobilnych.

Model koncepcyjny urządzenia o kodowej nazwie Switchblade oparty jest o procesor Intel Atom. Ciekawostką jest dotykowy ekran i klawiatura oraz inteligentny interfejs użytkownika, który zmienia w locie konfigurację i mapę klawiszy w zależności od gry i wymagań użytkownika. Ma to na celu precyzyjne i wydajne zastąpienie konfiguracji myszka/klawiatura.

"Największym problemem mobilnego grania na PC było dotychczas to, że nikomu nie udało się oddać zalet używania myszki i klawiatury w urządzeniu przenośnym. Dzięki zmieniającym się w locie ustawieniom wyświetlania i kontroli, nam udało się przenieść funkcjonalność pełnej klawiatury do miniaturowego komputera, jednocześnie zachowując odpowiednią wielkość ekranu”, powiedział Min-Liang Tan, prezes oraz dyrektor kreatywny Razera.

Switchblade łączy 7-calowy ekran dotykowy z dynamiczną klawiaturą dotykową. Efektem ma być urządzenie o rozmiarze netbooka, które zachowuje wszystkie zalety grania na klasycznym pececie. Brzmi znakomicie, ale na faktyczną ocenę przydatności tego urządzenia pozostaje nam trochę poczekać.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)