Rewelacyjna sprzedaż Halo 4 

Microsoft podał wyniki sprzedaży czwartej części serii Halo. Firma nie pochwaliła się co prawda ile dokładnie osób kupiło Halo 4, jednak wiadomo już, że w pierwszych 24 godzinach na rynku gra zarobiła 220 milionów dolarów! W pierwszym tygodniu od wydania tytułu Microsoft spodziewa się przekroczenia granicy 300 milionów dolarów.

Jak bez zbytniej skromności głosi notatka prasowa opublikowana przez Microsoft, Halo 4 przebiło tym samym inne znakomicie zarabiające dzieła kultury w ich dniu premiery. Zarobiło więc więcej od drugiej części Harry’ego Pottera i Insygnii Śmierci i The Avengers (jeśli idzie o pieniądze zarobione w Ameryce Północnej).

new WP.player({ width:610, height:343, autostart:false, url: 'http://get-2.wpapi.wp.pl/a,61764431,f,thumb/2/d/2/2d20435cdd346664463abdd9867429a5/fecf4bbe7a15e3253140f65c03820e85/halo_4_ql_gotowy.mov', }); Wersję wideo w wyższej rozdzielczości znajdziecie pod tym adresem

Microsoft chwali się również ogólnymi osiągnięciami serii na gruncie finansowym. Wygenerowała ona dla firmy 3,38 miliardy dolarów! Wiadomo też, że czwarta część serii pobiła rekord jeśli idzie o ilość grających w nią osób – w pierwszych pięciu dniach po wypuszczeniu Halo 4 na rynek, sięgnęło po nią ponad cztery miliony ludzi. Spędzili oni przy grze 31,4 milionów godzin, co przepycha ogólny czas spędzony przy serii Halo za monumentalną granicę pięciu miliardów godzin. Pięć miliardów godzin! To ponad 570 tysięcy lat... WOW.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE