Ręka robota zrobiona z Lego zarabia w grze na iPada

Męczy was długotrwałe stukanie w ekran tabletu, które owocuje zarabianiem wirtualnej waluty? Nie chcecie wydawać prawdziwych pieniędzy na ulepszenia w ulubionej aplikacji? Spróbujcie skonstruować robota z klocków Lego, który będzie odwalał żmudną robotę za was.

Jakub Zagalski

Uli Kilian lubi grać w Jurassic Park Builder na swoim iPadzie, ale najwyraźniej nie uśmiecha mu się zaglądanie do gry co kilka minut, by postukać kilkanaście razy w ekran i zgarnąć wirtualną wypłatę. Mężczyzna pracujący jako artysta 3D w brytyjskim studiu animacji wpadł na pomysł, jak obejść tę sytuację, korzystając z klocków Lego Technics i płyty Arduino.

Jak podaje The Wired, Kilian nie miał styczności z klockami Lego od dzieciństwa i nigdy nie bawił się systemem Technics. Dwa tygodnie przed skonstruowanie ręki robota, widocznej na powyższym filmiku, usłyszał o możliwościach płyty Arduino i postanowił ją wykorzystać do zarabiania w tabletowej aplikacji. Aby osiągnąć swój cel, umieścił iPada na ruchomych kołach, pełniących funkcję rolek, i zaprogramował klockowe ramię tak, by stukało cyklicznie w wirtualne dinozaury.

Mam wiele pomysłów na ulepszenie robota. Pierwszą rzeczą byłoby sprawienie, żeby działał w różnych kierunkach i robił to szybciej - mówił Kilian, który jest nota bene wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za ułożenie stu kostek Rubika w trakcie londyńskiego maratonu w 2011 roku. Niestety konstruktor nie zamierza dalej rozwijać swojego wynalazku, tłumacząc się brakiem czasu. Ważne, że dzięki ręce robota może się wyspać zamiast stukać w wirtualne dinozaury co kilka minut, jak zwykli robić fani tego typu aplikacji.Na Ryby - sprawdź, czy da zrobić się dobrą grę o wędkowaniu

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.