Pulp! – strategiczna gra ze statkami w przestworzach

Chyba każdy marzył kiedyś o zostaniu piratem (każdy – jeśli ktoś mówi inaczej to po prostu chce wyróżnić się w towarzystwie). Jednak co jeśli dodamy do tego pragnienia możliwość szybowania w przestworzach? Marzenie to niewątpliwie staje się jeszcze bardziej kuszące. Ale jak – spytacie pewnie – właściwie mogę to osiągnąć? Otóż każdy z Was spróbować będzie mógł swych sił w nowej grze strategicznej, która zawiera w sobie – dokładnie tak – podniebne statki! Wspaniale!

Pulp, nad którym w tej chwili pracuje studio Nectar Games, ma być trójwymiarową grą strategiczną, która daje nam możliwość stworzenia i zawiadywania własną podniebną flotą. Poniżej zamieszczam film, który pokazuje krótko, jak gra ma wyglądać. Nie widać na nim jednak dużej ilości informacji na temat samej rozgrywki:

Jak obiecują twórcy, Pulp nastawione ma być na rozgrywkę dla jednego gracza. Gra skupia się na historii Rivy – byłej komandor floty Dawn, która zostaje usunięta ze stanowiska za niesubordynację. Wybranie kobiety jako głównej bohaterki gry było krokiem, który niesie za sobą konkretne konsekwencje - jak informują twórcy, Pulp ma być przyjazne dla środowiska LGBTQ oraz świadome kwestii związanych z gender (dość osobliwym wydaje mi się fakt, że sami twórcy już z góry o tym informują). Poza tym historia obfitować ma też w sytuacje humorystyczne. Pulp da nam ma również możliwość indywidualnego dostosowania wyglądu naszej floty do każdego naszego widzimisię.

A to jest właśnie pani Riva.

Zainteresowanych tematem odesłać mogę do strony kickstartera projektu: O TU. Do innej gry, która również bierze na warsztat podniebne floty: O TU. Albo mogę zasugerować lekturę jednej z książek bazujących na uniwersum Magic: The Gathering.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!