PSP bez UMD od zawsze było w planach

PSP bez UMD od zawsze było w planach03.07.2009 11:23
Michał Stopa

Rozmawiając z portalem GameBusiness.jp, szef działu planowania produkcji sprzętu w Sony - Naoya Matsui - ujawnił, że Sony od zawsze chciało stworzyć model PSP nie zawierający napędu UMD, oraz że PSP Go jest owocem długo układanych planów zmierzających w tym kierunku. Jak powiedział redakcji portalu:

"Planowaliśmy wypuścić PSP bez napędu UMD od samego początku. Jednak gdybyśmy po prostu wypuścili ten sprzęt, nie byłoby zbyt wiele do pokazania. Musieliśmy dla niego przygotować najpierw odpowiednie środowisko - rzeczy takie jak przenoszenie zawartości z PS3 i PSN, oraz oprogramowanie dla komputerów osobistych, które zarządzałoby zawartością, taką jak muzyka i filmy, czym zajmie się Media Go".

Matsui dodatkowo wytłumaczył, że jednym z powodów opóźnienia powstania PSP Go było czekanie na rozwój cyfrowej dystrybucji, aby mogła ona dorównać sprzedaży fizycznych mediów. Jak mówi, sądzi, że ten czas właśnie nadszedł. To jest również jeden z powodów dla których Sony nadal sprzedaje zwykłe modele PSP obok PSP Go.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)