PS5 nadgania Xboksa. Nowa aktualizacja nadciąga wielkimi krokami

PS5 nadgania Xboksa. Nowa aktualizacja nadciąga wielkimi krokami
08.01.2022 15:00
PS5
PS5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

PS5 wciąż czeka na dwa główne dodatki: zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) i obsługę 1440p, czyli funkcje, którymi posiadacze Xboksa Series X|S mogą cieszyć się od dawna. Najnowsze wieści wskazują jednak na to, że długo wyczekiwana aktualizacja zmierza na konsole.

Kiedy nastąpi aktualizacja oprogramowania PS5 odblokowująca grę w 1440p i VRR? Sony w czasie konferencji CES 2022 co prawda nie podało konkretnej daty, ale dało pewne wskazówki, że właściciele nowego PlayStation mogą spodziewać się jej już wkrótce.

Podczas wydarzenia Sony zaprezentowało nadchodzącą linię nowych telewizorów, które według raportu YouTubera HDTV Test będą obsługiwać VRR w momencie premiery, co zbiegnie się z dodaniem obsługi VRR do PS5.

Telewizory mają pojawić się w sklepach na wiosnę, więc jest duża szansa, że wtedy także pojawi się aktualizacja wprowadzająca VRR. Rozsądne ze strony Sony byłoby również odblokowanie w tym samym momencie możliwości rozgrywki w rozdzielczości 1440p.

Co dokładnie zrobią aktualizacje VRR i 1440p? Zmienna częstotliwość odświeżania zasadniczo sprawi, że gry na PS5 będą wyglądać na płynniejsze, ponieważ konsola dostosuje częstotliwość odświeżania wyświetlacza do częstotliwości klatek w grze. Z kolei obsługa 1440p będzie skierowana przede wszystkim do osób, które grają na gamingowych monitorach, a nie przed telewizorem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)