PS3 została złamana

PS3 została złamana25.01.2010 12:09
Michał Stopa

George "Geohot" Hotz, znany głównie jako pierwsza osoba, która złamała iPhone'a 2G, jak poinformował na swoim blogu, w piątek 22 stycznia ominął najważniejsze zabezpieczenia konsoli PlayStation 3, dzięki czemu ma obecnie pełny dostęp do procesora, pamięci i twardego dysku konsoli.

W poście możemy przeczytać, że jego sposób na przejęcie uprawnień w konsoli wykorzystuje zewnętrzny sprzęt i dodatkowe oprogramowanie, ale bez dolutowywania układów scalonych. Autor postanowił chwilowo nie publikować swojej metody, jednak na dowód działania swojego hacka, w jednym z nowszych wpisów umieścił krótki wyciąg odniesień do podzespołów konsoli, którego autentyczność została potwierdzona przez porównanie z oficjalnym SDK. Jak powiedział, dotarcie do tego poziomu zajęło mu w sumie 5 tygodni.

Choć minie jeszcze dużo czasu zanim na konsoli uda się zrobić coś użytecznego, Hotz uważa, że najtrudniejsze już za nim. Od dnia premiery konsoli do jej zhackowania minęły w sumie 3 lata, 2 miesiące i 11 dni. W odróżnieniu od metody, o której informowaliśmy was kilka dni temu, ta nie wymaga dodatkowego oprogramowania i gry MotorStorm, co kwalifikuje ją jako pełnoprawny hack.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)