PS3 przeżyje PS2

PS3 przeżyje PS205.09.2009 18:49
Jakub Jatkiewicz

Wielokrotnie poruszaliśmy temat długości cyklu życiowego konsol obecnej generacji. Wszyscy, w tym zarówno analitycy, jak i producenci konsol i gier, są zgodni, że ta generacja potrwa dłużej niż poprzednie.

Andrew House z SCEE posunął się nawet do stwierdzenia, że PS3 będzie na rynku znacznie dłużej niż PS2, które ma już na karku 10 lat. Dłuższe życie PlayStation 3 ma zapewnić jej szeroka funkcjonalność - PS3 to nie tylko platforma do gier, ale także multimedialne centrum rozrywki, które dzięki przyszłym aktualizacjom wciąż może się rozwijać.

"Jeśli spojrzeć na PS2, to na niektórych rynkach wciąż ma ona bardzo silną pozycję, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest obecna już od dziesięciu lat. Wciąż nie możemy przewidzieć, kiedy zakończy się jej cykl życiowy.

Mam teorię, że z kolejnymi generacjami i większą ilością opcji i funkcji wbudowanych w konsole - nie zapominajmy, że PS2 tak naprawdę nie oferuje wspaniałej funkcjonalności sieciowej - faktycznie rzecz biorąc zwiększa się ich długość cyklu życiowego aż do kolejnej iteracji".

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)