PS3 jednak potanieje?

PS3 jednak potanieje?14.07.2009 15:19
Jakub Jatkiewicz

Po raz kolejny za sprawą Michaela Pachtera, analityka z grupy Wedbush Morgan, powraca temat ceny PlayStation 3. Patcher wielokrotnie podkreślał, że konsola Sony musi potanieć i jego zdaniem nastąpi to jeszcze przed 1 października, o ile sprzedaż konsol w Stanach dalej będzie spadała. Z wyliczeń Patchera wynika, że w ciągu roku sprzedaż Wii, 360 oraz PS3 zmalała na terenie Stanów Zjednoczonych aż o 43%.

"Uważamy, że producenci konsol będą zmuszeni do rozważenia obniżek przed końcem roku, przy czym Sony obniży cenę PS3 przed 1 października.

Przypuszczamy również, że przewidywania Nintendo dotyczące sprzedaży konsol nie są możliwe do osiągnięcia bez obniżki, którą przewidujemy w podobnym czasie co tą dotyczącą PS3.

Przypuszczalnie obie firmy przytną ceny o 50 dolarów, przy czym Sony musi liczyć się z brakiem zwiększonego zapotrzebowania na zestawy z grami.

Oczekujemy, że podobnie postąpi Microsoft, co daje nam przekonanie iż sprzedaż w USA wzrośnie pod koniec roku pomimo słabej sprzedaży na jego początku".

Patcher ujawnił także analizy dotyczące czerwcowej sprzedaży konsol w Stanach - jego zdaniem sprzedano 350 000 Wii, 225 000 Xboksów 360 i 165 000 PS3.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)