PS3 Firmware 3.0 - nieoficjalne informacje

PS3 Firmware 3.0 - nieoficjalne informacje29.06.2009 07:41
Jakub Jatkiewicz

Microsoft nie tak dawno temu na swoich konsolach przeprowadził małą rewolucję za sprawą NXE. Sony tymczasem regularnie, ale bardzo powoli, udoskonala oprogramowanie swojej konsoli. W ostatnim czasie nie pojawiła się żadna znacząca aktualizacja, ale według nieoficjalnych informacji rewolucja dla PlayStation 3 nadejdzie przed Gwiazdką, kiedy prawdopodobnie pojawi się soft z numerem 3.0.

Firmware 3.0 ma być dla PlayStation 3 tym, czym dla Xboksa 360 było NXE. Poniżej znajdziecie listę prawdopodobnych zmian i nowości, które ma wnieść aktualizacja:

  • Pojawi się zapowiadany wcześniej system reputacji. Pozwoli on użytkownikom na wzajemne ocenianie w grach. Nowy interfejs programowania aplikacji umożliwi odbieranie opinii innych użytkowników. Szczegóły nie zostały ujawnione.
  • Udostępniony zostanie system skarg, który umożliwi graczom zrobienie screena problematycznego gracza a następnie przesłanie go do Sony z odpowiednia adnotacją. Ma to być podobne do systemu znanego z LBP
  • Kolejna ważna zmiana to możliwość pobierania aktualizacji gier w tle, dzięki temu w trakcie ściągania patcha będzie można korzystać z konsoli.

Sony ustosunkowało się już do tych plotek - Patrick Seybold z SCEA wszystkiemu zaprzeczył, jednak niczego nie możemy być pewni.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)