PrioVR - przypinaj sensory i ruszaj na podbój wirtualnego świata

PrioVR firmy YEI Technology to kolejny wynalazek, który stara się nas przekonać, że siedzenie przed telewizorem/ekranem komputera to przeżytek i żadna frajda. O wiele fajniej jest się ruszyć z fotela, chwycić za wirtualny miecz i pospacerować po teksturowanym świecie. Aby takie doświadczenie było faktycznie przyjemne, trzeba jedynie przyczepić sobie kilka sensorów i założyć specjalne gogle.

Jakub Zagalski

Opisywany przez DSOgaming projekt PrioVR ma przewyższyć swoimi możliwościami i dokładnością podobne rozwiązania, ale polegające na optyce. Jeśli wierzyć w zapewnienia twórców, zestaw sensorów inercjalnych umieszczany na różnych częściach ciała użytkownika, będzie przynajmniej osiem razy skuteczniejszy w swoim działaniu niż Kinect Microsoftu. Bezprzewodowy PrioVR ma być przy tym alternatywą finansową dla podobnych systemów z najwyższej półki, które kosztują dziesiątki tysięcy dolarów.

Twórcy PrioVR ruszyli ze swoim projektem na Kickstartera, gdzie starają się uzbierać 225 tysięcy dolarów. Do końca zbiórki został ponad miesiąc, więc jest jeszcze szansa na uzbieranie brakujących 170 tysięcy. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli twórców, zestaw developerski PrioVR trafi do sprzedaży w przyszłym roku i będzie trzeba za niego zapłacić około 400 dolarów.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.