Prey 2 żyje, ale niekoniecznie był rozwijany

Nadzieja odżywa! Jeżeli liczyliście, że jednak wyjdzie cokolwiek z projektu Prey 2, to Bethesda daje do zrozumienia, że nie wszystko jest stracone. Choć wcześniej wydawało się, że wydawca najzwyczajniej anulował proces produkcyjny, to obecnie potwierdzono, że do kasacji nie doszło, ale gra nie będzie miała premiery w tym roku.

Bethesda zaznaczyła, że opóźnienie wynika z faktu, iż całość nie spełnia wymogów jakościowych, a firmie zależy na dostarczaniu wyłącznie najlepszych tytułów. Jak zdradzili serwisowi ShackNews anonimowi przedstawiciele Human Head, studio nie było zadowolone z warunków wynikających z kontraktu z ZeniMax (właściciel Bethesdy) i mniej więcej w listopadzie 2011 r. zatrzymano prace nad rozwojem gry.

Bardzo prawdopodobne jest, że produkcja Prey 2 trafi w ręce zupełnie innego zespołu. Jak wiele pozostanie z oryginalnej koncepcji? Czy faktycznie doczekamy się premiery? I czy w ogóle gra spełni oczekiwania? Chyba musimy poczekać na jakąkolwiek odpowiedź...

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY