Premiera Steam Deck. Pojawiają się pierwsze recenzje

Strona głównaPremiera Steam Deck. Pojawiają się pierwsze recenzje
28.02.2022 13:13
Steam Deck ma olbrzymi potencjał, ale nie jest pozbawiony wad.
Steam Deck ma olbrzymi potencjał, ale nie jest pozbawiony wad.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Valve

Pierwsze egzemplarze Steam Deck już są w drodze i niebawem trafią do użytkowników, jednak bazując na recenzjach możemy już teraz powiedzieć o tym sprzęcie nieco więcej. Jak prezentuje się sprzęt od Valve?

Steam Deck to wspaniałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą aby ich ulubione produkcje towarzyszyły, dajmy na to, w podróży. Mobilność jest ogromną zaletą tego produktu, na co zwrócono uwagę na łamach bloomberg.com - możemy śmiało rozpocząć rozgrywkę na komputerze stacjonarnym i dokończyć ją na Steam Deck, nie tracąc przy tym postępu. Podkreślono, że urządzenie jest wygodne, chociaż zdecydowanie "czuć" jego wagę. Są pewne mankamenty, a do nich można zaliczyć niespójność w kwestii czasu działania baterii - pewne tytuły zużywają energię znacznie mocniej.


Recenzent z redakcji polygon.com zachwyca się tym, że Steam Deck może pochwalić się ogromną listą gier, które są dostępne "na starcie". Od kilkunastoletnich platformówek, po Elden Ring - wybór jest ogromny i jest to bez wątpienia atut. Brzmi świetnie, ale "niektóre gry są całkowicie niegrywalne, jak na przykład Shatter z 2009 roku", zaś inne mają sporadyczne problemy audiowizualne, które mogą być wyeliminowane poprzez aktualizacje. Niemniej Steam Deck jest "zamkniętym w poręcznej obudowie gamingowym komputerem", który według oferuje szybszy czas ładowanie i lepszą grafikę, w przeciwieństwie do Switcha.

Jeśli chodzi o działanie głośników w Steam Deck, to oferują one bardzo wyraźny dźwięk, nawet przy ograniczonej głośności - czytamy na gameinformer.com. Kolejny raz zwrócono uwagę na wagę urządzenia - "Mimo że urządzenie jest ciężkie, dobrze leży w dłoni, a jego zaokrąglenie pod dłońmi przypomina bardziej kontroler PlayStation niż płaskie uchwyty Switcha". Tu również zwrócono uwagę na problemy z baterią - "podkręcenie jasności lub głośności, czy też inne obciążanie systemu powoduje, że czas pracy na baterii jest krótszy niż dwie godziny. Możesz go znacznie wydłużyć, jeśli zmniejszysz ustawienia."

Garść cennych informacji dostarcza nam theverge.com. Wynika z nich, że Steam Deck to bardzo ciekawe urządzenie z potencjałem, lecz nie pozbawione wad. Steam Deck jest sprzętem głośnym - wentylator prawie nigdy nie przestaje jęczeć, co może utrudniać relaksującą rozrywkę. Błędy w oprogramowaniu wymagają dalszych prac. Dużym atutem jest możliwość przerywania i wznawiania rozgrywki w dowolnym momencie, bez utraty postępu.


Steam Deck jawi się jako narzędzie z bardzo dużym potencjałem, lecz nie jest pozbawione wad. Miejmy nadzieję, że część z nich zostanie wyeliminowana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)