Powstanie ekranizacja gry Angry Birds... i gra na jej podstawie

Marcin Dąbrowski

31.01.2011 17:21, aktual.: 01.02.2011 04:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Angry Birds to nieskomplikowana gierka z iPhone’a, opowiadająca o świniach, które ukradły ptakom jajka. Teraz te ostatnie chcą się na nich zemścić i przy pomocy procy atakują pochowane pod skomplikowanymi zabudowaniami prosiaki.

Tytuł jest najpopularniejszą grą w historii App Store, pobraną już łącznie ponad 75 milionów razy, na wszystkich platformach, więc wydawca postanowił zarobić na nim trochę dodatkowej gotówki. W ten sposób powstanie Angry Brids Rio – pełnometrażowy film wyprodukowany przez wytwórnię 20th Century Fox.

Z pierwszych strzępków scenariusza dowiadujemy się, że film opowie nam fascynują historię o ptaku, który nie potrafił latać, ale po tym jak zostaje porwany musi znaleźć w sobie odwagę, aby nauczyć się wzbijać w powietrze i tym samym wrócić do swojego właściciela.

Jakby samo powstanie filmu na podstawie Angry Brids, nie było wystarczająco zabawne, to dowiadujemy się, że na podstawie ekranizacji powstanie z kolei kolejna gra. Angry Birds Rio, to 45 zupełnie nowych poziomów, kolejne wyzwania w Game Center i obietnica stałych aktualizacji o nowe levele.

Zarówno film na podstawie gry jak i gra na podstawie filmu na podstawie gry, trafić mają na rynek na przełomie marca i kwietnia.

Graj z głową - Sprawdź swoje IQ. Narodowy test inteligencji!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)