Powstaje Grand Theft Auto: Vice City na silniku "czwórki"

Grand Theft Auto: Vice City ma już na karku blisko jedenaście lat i, nie oszukujmy się, pod względem oprawy graficznej nie zestarzało się zbyt dobrze. Jeden z aktywnych moderów sceny GTA postanowił coś z tym zrobić, dzięki czemu jest szansa na przeniesienie zawartości Vice City do świata młodszego o sześć lat Grand Theft Auto IV.

Autorem powstającego moda jest niejaki Garju67. PCgamesN podaje, że twórczy fan ma już spore doświadczenie w tego typu produkcjach, ponieważ swego czasu udało mu się przenieść Grand Theft Auto III na silnik "czwórki", czyli RAGE. Kolejny projekt znajduje się aktualnie w fazie beta, a dotychczasowe osiągnięcia możecie podziwiać na zamieszczonym filmiku.

Tajemniczy twórca nie określił zakresu swoich prac, więc nie wiadomo, jak dokładnie zamierza odwzorować wszystkie modele pojazdów, budynków, postaci etc. Na filmiku widać jednak, że możemy się spodziewać odtworzenia poszczególnych misji z Vice City, z wykorzystaniem oryginalnych ścieżek dialogowych. Czekamy na kolejne informacje i liczymy, że chociaż część projektu będzie dostępna przed wrześniową premierą "piątki".

Tymczasem osoby żądne nowych/starych doświadczeń z wykorzystaniem Grand Theft Auto IV, mogą sięgnąć po mod, który odwzorowuje San Andreas na silniku RAGE. Czego to fani nie wymyślą...

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE