Powstaje Battlefield na urządzenia przenośne

Czy granie w Battlefielda na małym ekranie ma sens? Zdaniem Franka Gibeau jak najbardziej, o czym mamy się przekonać nie tylko za sprawą trybu Commander w Battlefieldzie 4, który pozwoli nam ingerować w pole bitwy za pomocą tabletu. EA szykuje bowiem coś jeszcze.

Jakub Zagalski

Battlefield 3: Aftershock - gra na iOS-a, która została wycofana z dystrybucji kilka tygodni po premierze. Tak bardzo się nie podobałaFrank Gibeau, szef EA zajmujący się sektorem gier mobilnych mówił w wywiadzie dla bloga The New York Times Bits, że jego firma ma w zanadrzu pełnoprawną odsłonę serii Battlefield, tworzoną z myślą o urządzeniach przenośnych. Ma to być gra z wysokiej półki (high-end and high-performance), która udowodni, że przeniesienie doświadczenia znanego z "dużych" Battlefieldów na mały ekran dotykowy jest możliwe.

Jednocześnie Gibeau podkreślił, jak ważny będzie to tytuł z punktu widzenia grania multiplatformowego. Chcemy rozpocząć coś, czego nikt wcześniej nie dokonał - mówił przedstawiciel EA. Sprawić, by te gry [stacjonarne i mobilne] współdziałały między platformami. Czy to zadziała? Pod pewnymi względami już działa. Czy zadziała w przypadku wszystkich marek? Nie wszystkie będą dotknięte tym przejściem - podkreślił Gibeau i dodał, że w przypadku Battlefielda może to być nieco trudniejsze niż przy innych seriach.

O Battlefieldzie na smartfony i tablety wiadomo na razie więc tylko tyle, że powstaje. Można jednak zakładać, że więcej informacji na temat projektu pojawi się po wydaniu Battlefielda 4, który jest obecnie największym zmartwieniem EA. Zainteresowanych całym wywiadem z Frankiem Gibeau odsyłam tutaj.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.