Zmien skórke
Logo Polygamii

Potwór Frankensteina ożywa po raz kolejny

Tym razem w wirtualnej rzeczywistości.

Moda na wampiry nie przemija, tylko nieco zwolniła. Co jakiś czas do zabawy dołącza wilkołak, czarownica albo demon, który znudzony wyciem grzeszników wyłazi z piekła albo innego wymiaru dla potępionych i próbuje ułożyć sobie życie w naszym świecie. Dla osób spragnionych nieco bardziej klasycznego podejścia do kultowych monstrów pozostają jeszcze takie obrazy jak “Penny Dreadful” (po polsku “Dom Grozy”) czy niedawno wypuszczony Vampyr.

I oto na horyzoncie pojawia się kolejna produkcja nawiązująca do klasycznych potworów. Wrocławskie studio The Dust wzięło na warsztat powieść Mary Shelley i zapowiedziało niedawno tytuł Frankenstein: Beyond the Time. Premiera wypada zresztą na 200 rocznicę powstania powieści.

Frankenstein: Beyond the Time to przygodowa gra akcji przeznaczona na VR, w której trafimy do wiktoriańskiej posiadłości samego doktora Frankensteina. Naszym zadaniem będzie rozwikłanie jej tajemnicy.

Twórcy gry reinterpretują dzieło Shelley na swój własny sposób, odcinając się od innych przedstawień Frankensteina. Klimatu grze mają nadać zmieniające się warunki pogodowe i stopniowe zwiększająca się liczba elementów znanych z dreszczowców – coś, co początkowo wydaje się niewinną przygodą, zacznie z czasem przypominać prawdziwy horror. Twórcy chwalą się niezwykłą dbałością o szczegóły, która zwiększa poczucie zanurzenia w świecie gry.

Rozgrywka została obliczona na około 4 godziny i nie da się jej wydłużyć, ponieważ będziemy się ścigać z czasem, który w posiadłości Frankensteina biegnie po swojemu. W grze znalazło się miejsce na crafting, a historie poznamy dzięki monologom głównego bohatera.

Gra znajduje się na Steamie we wczesnym dostępie, tylko w angielskiej wersji językowej. W tej wersji nie ma walki, ale ma się ona pojawić po wyjściu gry z trybu Early Access.

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
6 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MlodyO23
Użytkownik

Wygląda interesująco. trochę szkoda że VR

Simplex
Użytkownik

No szkoda że wychodzą gry na VR. Gier nie-VR wychodzi tak mało, że każda gra VR to wielka strata dla branży nie-VR.

Cruzer969
Użytkownik

Spokojnie, Młodemu pewnie chodziło o to, że chętnie by w to zagrał, ale nie ma VR-ki. Nie ma się po co denerwować 😉

Simplex
Użytkownik

Wiem, wiem, ja się nie denerwuję. To jest tak samo bezsensowny post jakbym ja pod wpisami o grach AAA pisał komentarze “Wygląda interesująco. trochę szkoda że nie VR”.

Cruzer969
Użytkownik

Oj Simplex, nie drąż tematu. Młody już zrozumiał 😉

krissu88
Użytkownik

Przestałem czytać przy wzmiance o VR.

Simplex
Użytkownik

To niesamowicie ciekawa i przydatna informacja, cały świat jest ci wdzięczny, że go o tym fakcie poinformowałeś!

Cruzer969
Użytkownik

Nie ma jak to prowokować, bo to przecież taki zabawne.

Simplex
Użytkownik

“samego doktora Frankensteina.”

Nie każdy naukowiec jest doktorem 🙂 Victor Frankenstein nim nie był.
https://en.wikipedia.org/wiki/Victor_Frankenstein

Popularne wpisy

Popularne Gry