Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu – patronat magazynu Mówią Wieki

Informacja prasowa

14.06.2010 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największe polskie pismo historyczne wspiera wydanie Polskiego Imperium!

Cenega Poland, wyłączny partner firmy 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Rumunii oraz partner na Węgrzech z przyjemnością informuje, iż oficjalnym patronem komputerowej gry strategicznej Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu został magazyn historyczny Mówią Wieki! Weź udział w największych i najbardziej przełomowych wydarzeniach z naszej historii i stwórz prawdziwe Polskie Imperium ! Już teraz możesz zamówić swój egzemplarz tej niesamowitej produkcji!

O magazynie historycznym Mówią Wieki:

Magazyn historyczny Mówią Wieki powstał w 1958 roku i od tego czasu jest jedynym liczącym się popularnonaukowym pismem historycznym na krajowym rynku prasowym. Pisali w nim historycy o liczących się nazwiskach; wielu z nich debiutowało na naszych łamach. Dziś w Radzie Redakcyjnej Magazynu zasiadają znakomici uczeni: m.in. Andrzej Chwalba, Marcin Kula, Krzysztof Mikulski, Jacek Purchla, Andrzej Paczkowski, Anna Radziwiłł, Henryk Samsonowicz, Jerzy Strzelczyk, Barbara Szacka, Janusz Tazbir, Wiesław Władyka. Na łamach magazynu czytelnicy mogą zaspokoić różne potrzeby: dla miłośników historii militarnej stworzono dział „Wojenko, wojenko...”, dla miłośników kwalifikowanej turystyki historycznej – „Historyczną Agencję Turystyczną”, dla tych, którzy interesują się malarstwem historycznym – „Wernisaż Historyczny” (autorski cykl prof. Marii Porzęckiej), zaś dla zainteresowanych filmem – „Celuloidowe dzieje”. . Rozbudowany dział recenzji i notek o książkach, dający czytelnikom dobrą orientację na rynku książki historycznej, dobrze uzupełnia ofertę miesięcznika.

O Polskim Imperium: Od Krzyżaków do Potopu:

Zbuduj prawdziwe Polskie Imperium!

1350 rok – w centrum Azji wybucha śmiercionośna zaraza która w szybkim tempie rozszerza się na Europę, wstrzymując na jakiś czas toczące się tam walki. Plaga dociera do Krymu, przebija się przez Istambuł i do Hiszpanii. Po spustoszeniu Niemiec, Francji i Anglii plaga rozprzestrzenia się na Wschodzie i wędruje do wybrzeży Bałtyku, skąd na statkach przedostaje się w pobliże granic Rosji. W tym momencie rozpoczyna się Twoja przygoda

Na obrzeżach Europy leżą Rosja i Polska, gotowe na rozprawę ze Złotą Ordą i zakonami rycerskimi. Będą walczyć o wolność i niepodległość na terenach od Bałtyku do Morza Czarnego. Kości zostały rzucone! Nowe imperium stanie się tak potężne, że przetrwa te przepełnione śmiercią czasy! W tej grze to Polska może stać się europejskim mocarstwem! A Ty możesz wziąć udział w największych wydarzeniach tego okresu – bitwie pod Grunwaldem (1410) , hołdzie pruskim (1525) czy unii lubelskiej (1569).

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu to strategia z elementami RPG, osadzona w czasach od średniowiecza do baroku (1350 – 1650) rozgrywająca się na terenach całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz Skandynawii. Gra oferuje kampanię na wielką skalę, obejmującą 26 skłóconych ze sobą grywalnych frakcji, w tym oczywiście możliwość budowania prawdziwego polskiego imperium. Poprzez kontrolę bohaterów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w trakcie walk, gracz może rządzić swoim zdobytym skrawkiem ziemi, jak tylko mu się podoba. Trzymając się jak najwierniej realiów historycznych gra pozwala stworzyć historię naszego kraju od nowa i zbudować prawdziwe Polskie Imperium!

Co niezwykle ważne polskie wydanie tej gry wzbogacone zostało o szereg unikatowych misji, wydarzeń historycznych, jednostek wojskowych i innych elementów. Tylko w polskiej wersji gracze będą mogli poprowadzić typowe dla tamtego okresu jednostki oraz poprowadzić Królestwo Polskie do unii z Litwą.

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu udostępnia graczom dobrze przemyślany i autentyczny system budowania, zarządzania robotnikami w miastach, szeroki wybór misji historycznych i losowych. Do tego dostępne będzie rozbudowane i realistyczne drzewo technologiczne, zawierające ponad 150 typów oddziałów wojskowych oraz piękną grafikę i animację gry dzięki którym poczujesz, co znaczy być na wojnie! Wierność realiom historycznym zapewnia współpraca z historykiem Jackiem Komudą, który zajął się redakcją merytoryczną i historyczną gry. Jest on także ściśle zaangażowany w promocję tego tytułu na polskim rynku. Okładkę polskiego wydania gry zaprojektował znany grafik Tomasz Maroński.

Mapy strategiczne ze szczegółowym odwzorowaniem Europy Wschodniej w trójwymiarze przemienią się w pole krwawych bitew!

Więcej szczegółów dotyczących tego tytułu już wkrótce!

Cechy charakterystyczne:

 • Niesamowita strategia historyczna osadzona w latach 1350 – 1650.
 • Kampanie militarne na wielką skalę, które pozwolą graczowi zmienić małe księstewko w wielkie, mocarne królestwo.
 • Efektowna i bardzo sugestywna grafika nawiązująca do klimatu gry
 • Mapy strategiczne Europy Wschodniej w 3D z autentycznymi terenami, jednostkami wojskowymi.
 • Redakcja merytoryczna i historyczna gry – Jacek Komuda
 • 26 frakcji do kontroli: rosyjskie, polskie, księstwa litewskiego, tereny zakonów rycerskich i Monarchii Europy Wschodniej.
 • Moduł polityczno-ekonomiczny przeplatany z elementami role playing ukazuje skomplikowane szczegóły dyplomatycznych i militarnych zmagań w średniowiecznej Europie.
 • Mnóstwo znanych historycznych postaci i setki bohaterów rozgrywki - każdy ze swoją własną specjalnością: dowódcy, komandosi, księża, alchemicy i szpiedzy.
 • Rozszerzona polska kampania: 7 nowych historycznych misji
 • Gra zaktualizowana w porównaniu z wydaniem europejskim – wprowadzony będzie szereg usprawnień z pierwszego patcha do gry.
 • 10 dodatkowych polskich jednostek!
Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)