Zmien skórke
Logo Polygamii

Polskie Anshar Studios wspomaga Lariana w trakcie produkcji Baldur’s Gate III

Deweloperzy z Katowic odpowiadają za projekt interfejsów i rozgrywki.

Starsi czytelnicy Polygamii pamiętają pewnie serię “Polscy twórcy od A do Z”, w której redakcja przybliżała, kim są deweloperzy z nad Wisły i nad czym aktualnie pracują. Jednym z takich nieznanych wówczas studiów było Anshar, które dziś jest głównie kojarzone z pracy nad grową adaptacją Gamedeca, jedną z powieści autorstwa Marcina Przybyłka, o której wspominałem kilka tygodni temu. Będzie to rozbudowana gra RPG, w której wcielimy się w tytułowego detektywa badającego różne anomalię w futurystycznym Low City.

Jak się wczoraj okazało, niewielkie, polskie studio ma również na koncie współpracę z jednymi z mistrzów gatunku, a konkretnie mowa o Larian Studios, które w ostatnich latach zasłynęło z wydania dwóch gier z serii Divinity: Original Sin, a ich najnowszym projektem jest oczekiwany przez wielu miłośników gatunku Baldur’s Gate 3. I to właśnie tutaj wchodzi katowickie studio, które pochwaliło się, że wspomoże Larian w “projekcie interfejsów, rozgrywki i narzędzi”.

Niestety nie znamy szczegółów, ale może przy okazji dzienników deweloperskich dowiemy się, jak przebiegała współpraca i czy Larian już wcześniej nie zwracał się o pomoc do innych deweloperów. Przypominamy, że trzeci Baldur ma zostać udostępniony w ramach wczesnego dostępu na Steamie jeszcze w tym roku, choć dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry