Zmien skórke
Logo Polygamii

Plotki: Nowy Asasyn przeniesie graczy do Rzymu

Assassin's Creed: Odyssey
Ma pogodzić fanów starej i nowej formuły.

Jak wynika z posta anonimowego użytkownika na 4Chanie, nowy Assassin’s Creed – którego premiera planowana jest na rok 2020 – będzie się toczył w Starożytnym Rzymie pod koniec panowania Marka Aureliusza i za czasów jego syna Kommodusa (czyli w okolicach 180 roku naszej ery).

Co ciekawe, gra – która ma być na razie znana pod nazwą kodową Legion – ukaże się według tych informacji na obecnej i następnej generacji konsol. Podobnie jak w Origins i Odyssey rozgrywka ma być mocno erpegowa, za to fabuła koncentrować ma się mniej na historii, a bardziej na machinacjach zakonu asasynów i cywilizacji prekursorów. Twórcy chcą w ten sposób pogodzić fanów nowszych i starszych odsłon serii.

Rzekomo pierwszy screenshot z Legionu

Podobnie jak w Odyssey gracz ma dostać do wyboru dwie postacie – Cassiusa i Lucię. Będą oni potomkami bohaterów dwóch poprzednich odsłon serii. Na świat gry złożą się kontynentalne Włochy wraz z fragmentami Galii i Germanii. Powrócić ma z usprawnieniami znany z Odyssey system najemników i kultystów.

Wszystkie te informacje są oczywiście całkowicie niepotwierdzone i pochodzą ze źródła, którego wiarygodność ciężko ocenić. W zasadzie jedyny powód, dla którego wydają się wiarygodne, to fakt,  że w dotychczasowej historii serii tego typu przedpremierowe wycieki zdarzały się bardzo często. Równie dobrze może się to okazać stek kompletnie zmyślonych bzdur. Pozostaje czekać na oficjalne informacje od Ubisoftu (albo kolejny wyciek).

Dominik Gąska

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
4 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Wg. jakiegoś innego leaka/easter egga po Egipcie i Grecji ma być Japonia.

Eschelius
Użytkownik

“Będą oni potomkami bohaterów dwóch poprzednich odsłon serii”

Hmm, ale przecież ostatnio byłą afera, że Kassandra/Alexios maja dziecko z jakimś NPCem, chociaż “ja grałem że som 100% homo, łaaaaaaaaa”. Rozumiem, że gra zaimportuje save z Odyseji i jeśli się było homo na wiecznosć to wywali komunikat, że nie mozna grać, bo nie ma kim 😛

TurboGad
Użytkownik

Aferę rozwiązano tak, że nawet jak np. Kasandra była lesbijką to zdecydowała się urodzić dziecko żeby dziedzictwo podtrzymać dla “większego (i przyszłego) dobra”.

Simplex
Użytkownik

Mówisz o tych zmianach które wprowadzili w ostatnim patchu?

Simplex
Użytkownik

Dość manipulancko spłyciłeś problem tego wymuszonego płodzenia potomka z jakimś NPCem, wbrew woli gracza (bycie homo to nie jedyny powód – chodzi o nagłe odebranie możliwości wyboru w grze która przez cały poprzedni czas ten wybór dawała).

Aimagylop
Użytkownik

Ja bym zagrał w aRPG osadzone w Starożytnym Rzymie bez tej całej asasynowej otoczki.

madoc
Użytkownik

Dla mnie w ogóle gry z tej serii byłyby lepsze, gdyby nie były grami z tej serii. Szczególnie Black Flag.

soulsonist
Użytkownik

I to moze byc bardzo dobra gra w koncu

Popularne wpisy

Popularne Gry