PlayStation Portal, to przenośne urządzenie do PS5. Streamuj gry w 60 Hz

Sony Interactive Entertainment zaprezentowało PlayStation Portal, czyli urządzenie do obsługi funkcji Remote Play, które wcześniej było znane pod nazwą Project Q.

PlayStation Portal
PlayStation Portal
Źródło zdjęć: © Sony
Arkadiusz Stando

24.08.2023 | aktual.: 24.01.2024 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation Portal (wcześniej Project Q) to przenośne urządzenie z wbudowanym kontrolerem DualSense oraz 8-calowym ekranem LCD, które obsługuje funkcję Remote Play. Gracze w razie potrzeby będą mogli szybko przełączyć grę z ekranu telewizora na PlayStation Portal i kontynuować rozgrywkę z innego miejsca w swoim domu. Urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku.

PlayStation portal to właściwie żadna nowość, bo zapowiedź urządzenia pojawiła się kilka miesięcy temu. To urządzenie będzie służyło tylko i wyłącznie do strumieniowania gier z konsoli PS5. Nie ma innego zastosowania. Aby działało, niezbędne jest połączenie sieciowe przez Wi-Fi.

Czym w praktyce jest urządzenie PlayStation Portal? To 8-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1080p pracującym z częstotliwością 60 Hz, co pozwala na grę z prędkością do 60 klatek na sekundę. Ekran umieszczono pomiędzy dwoma elementami kontrolera DualSense, tak jakby zastępował dotykowy touchpad kontrolera. Zawiera również gniazdo audio 3,5 mm do przewodowego przesyłania dźwięku. W żadnym wypadku nie można tego urządzenia nazwać pełnoprawną konsolą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PlayStation Portal połączy się zdalnie z Twoim PS5 przez Wi-Fi, dzięki czemu będziemy mogli szybko przejść z gry na PS5 do PlayStation Portal. W PlayStation Portal można grać w obsługiwane gry zainstalowane na konsoli PS5 i korzystające z kontrolera Dualsense. Gry z PlayStation VR2 nie są obsługiwane.

Cena? Polskiej jeszcze nie znamy, ale 199,99 USD lub 219,99 Euro, a więc możemy się spodziewać okolic 1000 zł. Czy to rozsądna cena, warta tego sprzętu? Dowiemy się zapewne po przetestowaniu urządzenia.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.