PlayStation Portal, to przenośne urządzenie do PS5. Streamuj gry w 60 Hz

PlayStation Portal
PlayStation Portal
Źródło zdjęć: © Sony
Arkadiusz Stando

24.08.2023 09:47, aktual.: 24.01.2024 17:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony Interactive Entertainment zaprezentowało PlayStation Portal, czyli urządzenie do obsługi funkcji Remote Play, które wcześniej było znane pod nazwą Project Q.

PlayStation Portal (wcześniej Project Q) to przenośne urządzenie z wbudowanym kontrolerem DualSense oraz 8-calowym ekranem LCD, które obsługuje funkcję Remote Play. Gracze w razie potrzeby będą mogli szybko przełączyć grę z ekranu telewizora na PlayStation Portal i kontynuować rozgrywkę z innego miejsca w swoim domu. Urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku.

PlayStation portal to właściwie żadna nowość, bo zapowiedź urządzenia pojawiła się kilka miesięcy temu. To urządzenie będzie służyło tylko i wyłącznie do strumieniowania gier z konsoli PS5. Nie ma innego zastosowania. Aby działało, niezbędne jest połączenie sieciowe przez Wi-Fi.

Czym w praktyce jest urządzenie PlayStation Portal? To 8-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1080p pracującym z częstotliwością 60 Hz, co pozwala na grę z prędkością do 60 klatek na sekundę. Ekran umieszczono pomiędzy dwoma elementami kontrolera DualSense, tak jakby zastępował dotykowy touchpad kontrolera. Zawiera również gniazdo audio 3,5 mm do przewodowego przesyłania dźwięku. W żadnym wypadku nie można tego urządzenia nazwać pełnoprawną konsolą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PlayStation Portal połączy się zdalnie z Twoim PS5 przez Wi-Fi, dzięki czemu będziemy mogli szybko przejść z gry na PS5 do PlayStation Portal. W PlayStation Portal można grać w obsługiwane gry zainstalowane na konsoli PS5 i korzystające z kontrolera Dualsense. Gry z PlayStation VR2 nie są obsługiwane.

Cena? Polskiej jeszcze nie znamy, ale 199,99 USD lub 219,99 Euro, a więc możemy się spodziewać okolic 1000 zł. Czy to rozsądna cena, warta tego sprzętu? Dowiemy się zapewne po przetestowaniu urządzenia.

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)