Playboy pojawi się w Dead Rising 2

Marcin Dąbrowski

14.06.2010 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Capcom rozpoczęła oficjalną współpracę z magazynem Playboy. Pierwszym jej owocem będzie wprowadzenie tej marki do nadchodzącego Dead Rising 2.

Gracze, którym uda się odnaleźć magazyn Playboy w grze, zdobędą specjalne i unikalne ulepszenie dla Chucka Greena, głównego bohatera Dead Rising 2. W grze pojawią się również reklamy i billboardy prezentujące najlepsze numery z 57-letniej historii magazynu. Nowy system czasopism w Dead Rising 2, który będzie zawierać Playboya oraz wiele innych czasopism, jest następcą systemu książek znanego z pierwszej części gry. Wraz ze specjalnym wydaniem Playboya, będzie dostępna cała gama czasopism o różnej tematyce, dzięki którym Chuck będzie podnosił swoje umiejętności w walce z zombie.

Otoczenie w Dead Rising 2 czyli Fortune City, wzorowane było na klimacie znanym z Sin City i jest naturalnym placem zabaw dla króliczków Playboya”, powiedział Seon King, starszy dyrektor d/s licencji w Capcom Entertainment. „Wprowadziliśmy do gry markę Playboy, aby jeszcze bardziej ożywić świat Fortune City, ale też również wierzymy, że ten krok pomoże jeszcze mocniej wczuć się w grę”.

W marcu informowaliśmy, że na podobny krok zdecydowali się również producenci Mafii II. 2K Games ogłosiło wtedy, że w ich grze zbierać będziemy mogli autentyczne okładki archiwalnych wydań magazynu Playboy. Do znalezienia będzie ich przeszło pięćdziesiąt. Ma to również pomóc graczom na wcielenie się w atmosferę czasów pokazanych w Mafii II.

Króliczki Playboya nie pojawiają się jednak wyłącznie jako dodatek do innych gier. W 2005 roku odbyła się premiera tytułu przeznaczonego specjalnie im – Playboy: The Mansion. Gra była połączeniem kilku gatunków. Najwięcej było w niej elementów strategii oraz gry ekonomicznej. Naszym zadaniem było zbudowanie podobnego imperium jakie ma teraz sam Hefner i podobnie jak on, swą karierę zaczynaliśmy od zera. W grze znaleźć można było oczywiście wiele nie do końca ubranych kobiet.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)