Platinum odcina się od Bayonetty na PS3

Platinum odcina się od Bayonetty na PS312.10.2009 16:39
Jakub Jatkiewicz

Bayonettę tworzyły w zasadzie dwa studia. Wersja na X360 została zrobiona przez Platinum Games, natomiast port na PlayStation 3 przygotowała Sega w oparciu o materiały dostarczone przez Platinum Games. Niestety zdaniem wielu, którzy mieli okazję porównywać obie wersje zaowocowało to tym, że konsola Sony dostała gorszy produkt.

Zarzuty dotyczące w szczególności tekstur i gorszej oprawy graficznej pojawiły się głownie po publikacji dema na PlayStation 3, krótkie porównanie możecie zobaczyć tutaj.

Wygląda również na to, że Platinum Games świetnie zdaje sobie sprawę z całej sytuacji i niejako chce się odciąć od mniej udanej wersji, aby nie nadszarpnąć swojego dobrego imienia. Widać to na przykładzie dema, gdzie na końcu pojawia się wyraźna informacja, że zostało ono skonwertowane przez Segę. Dodatkowo w najnowszym wydaniu Famistu, gdzie pojawiła się obszerna zapowiedź Bayonetty, również wyraźnie zaznaczono, kto odpowiada za konwersję.

Na szczęście do czasu europejskiej premiery Bayonetty zostało jeszcze sporo czasu, który Platinum Games może wykorzystać na poprawienie wszelkich niedociągnięć.

fot.: Platinum Games

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)