Pieniądze na wyciągnięcie ręki!

Pieniądze na wyciągnięcie ręki!

Redakcja
03.10.2014 16:00

Masz pomysł na nową grę, ale nie wiesz, skąd wziąć na to pieniądze? PolakPotrafi.pl podczas Poznań Game Arena wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń!

Crowdfunding, czyli po polsku finansowanie społecznościowe, już na dobre zakorzeniło się w naszym kraju. Co raz częściej słyszymy o spektakularnych projektach sfinansowanych przez tłum na PolakPotrafi.pl, takich jak reaktywacja „Secret Service”, legendarnego czasopisma growego z lat 90’, czy teledysku do internetowego hitu „Hera Koka Hasz LSD” Karoliny Czarneckiej, która ze śpiewającej, mało znanej aktorki, stała się szeroko rozpoznawalna i nagrała świetną płytę.

Jedynym w swoim rodzaju i niepowtarzalnym w skali kraju projektem, okazało się również sfinansowanie części Strefy Studiów Deweloperskich PGA 2014. W czym objawia się jego wyjątkowość?

Po pierwsze zaangażowało się w niego aż 12 młodych studiów tworzących gry. 12 ekip, które z pasją tworzy produkcje, mające potencjał stać się światowymi hitami na miarę Wiedźmina, ale za którymi nie stoją jeszcze wielkie firmy z potężnymi budżetami. Dzięki 97 osobom, które wsparły projekt, na PGA powstanie część specjalnej, dedykowanej powierzchni, na której twórcy będą mogli zaprezentować się przed 50 tysiącami zwiedzających. Do akcji przyłączyło się również gram.pl, które stając się patronem medialnym, promuje studia również poza Targami.

Po drugie Strefa Studiów Deweloperskich, to autorski pomysł organizatorów Poznań Game Arena, czyli największych w Polsce Targów Gier, Rozrywki i Multimediów. To właśnie oni wyszli z inicjatywą, aby rodzimi twórcy gier mogli pokazać swoje umiejętności szerokiej publiczności w specjalnej Strefie, której część mogła powstać dzięki społeczności PolakPotrafi.pl.

Po trzecie, wyjątkowe w projekcie były nagrody. W zamian za wsparcie Strefy na PolakPotrafi.pl darczyńca otrzymywał np. pakiety gier od studiów czy oficjalny plakat PGA z podpisami organizatorów. Sam Dyrektor PGA, Łukasz Wołonkiewicz stał się częścią projektu – w zamian za wsparcie kwotą 100 zł, można było zarezerwować z nim mecz w Pro Evolution Soccer podczas imprezy.

Finansowanie społecznościowe, to coraz bardziej popularna forma pozyskiwania funduszy na realizację kreatywnych pomysłów Polaków. PolakPotrafi.pl to pierwsza i największa w Polsce tego typu platforma. Przez ponad 3 lata działalności udało się pozyskać środki już na blisko 500 różnych projektów, na prawie 5 milinów złotych. Społeczność PolakPotrafi.pl sfinansowała już bardzo wiele gier, wydawnictw muzycznych, filmów, książek oraz projektów technologicznych. Pomagała również polskim sportowcom wyjeżdżać na międzynarodowe zawody, podczas których niejednokrotnie zdobywali medale (m.in. Zbyszek Bródka – Złoty Medalista Olimpijski z Soczi). Jeśli w masz głowę pełną ciekawych projektów, na których realizację brakuje Ci funduszy, podczas PGA będziesz mógł porozmawiać z ekipą PolakPotrafi.pl o Twoim pomyśle i dowiedzieć się, jak pozyskać pieniądze od społeczności. Będziesz miał też możliwość uczestniczenia w specjalnych warsztatach, gdzie otrzymasz praktyczną wiedzę z zakresu przygotowania kampanii crowdfundingowej.

Na Poznań Game Arena spotkasz również Michała Wawrzyniaka, mecenasa PolakPotrafi. Jego nieocenione dla inicjatywy młodych developerów gier wsparcie, zaangażowanie w projekt – nie tylko finansowe, ale także marketingowe – od samego początku zapewniło mocny start i duże zainteresowanie przedsięwzięciem.

Michał Wawrzyniak bez wahania wziął projekt pod swoją opiekę, bo wierzy w talent polskich developerów gier. Twierdzi, że mają oni projekty, mogące stać się międzynarodowymi hitami, a stoisko na PGA może im to ułatwić. Na co dzień zajmuje się wydobywaniem ludzkiego potencjału, inspirując tysiące ludzi i prowadząc szkoleniowe show. (Jego stoisko także odnajdziesz na PGA, więcej dowiesz się na www.MentalWay.pl) Nic więc dziwnego, że polski crowdfunding od samego początku przyciągnął jego uwagę.

Jego zdaniem crowdfunding to świetny sposób na finansowanie wizjonerskich pomysłów. Niektórych z nich nie da się zrealizować w inny sposób, jak z pomocą zaangażowanych ludzi, którzy wierzą w młodych polskich przedsiębiorców w ich pionierskich dokonaniach.

Pomoc Michała Wawrzyniaka dla młodych, utalentowanych osób przejawia się na wiele sposobów. Część projektów wspiera, inne finansuje w całości, niektóre promuje wśród swoich fanów, pomaga również swoją wiedzą biznesową, dzięki czemu obronił niejeden projekt przed klapą, nawet już po zdobyciu środków. Liczymy na więcej takich osób w polskim crowdfundingu!.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)