Perypetii filmu Halo ciąg dalszy

Perypetii filmu Halo ciąg dalszy
07.10.2010 16:06
Zbigniew Trzeciak
Zbigniew Trzeciak

Wiadomości, rozmowy i plotki o filmie na podstawie serii Halo krążą w sieci od bardzo długiego czasu za każdym razem okazując się informacjami co najwyżej chybionymi. Universal Pictures i 20th Century Fox, jedne z największych Hollywoodzkich studiów, przepychały się w te i nazad jeśli chodzi o tę ekranizację.

Jedyne co z tego wynikło to niejasna prawna sytuacja, w której znalazły się prawa do stworzenia produkcji na podstawie gier. DreamWorks wpadło więc na pomysł, by ominąć tę niedogodność i wziąć się za adaptację jednej z książek osadzonych w świecie Halo.

Pomysł na taki film wrócił oczywiście wraz z wielkim sukcesem finansowym Halo: Reach i na pewno wielu chciałoby dla siebie uszczknąć troszkę z tego tortu. Jednak Microsoft broni swojej marki jak lwica dzieci i jest w stanie się zgodzić jedynie na naprawdę wysokich lotów produkcję.

Rozwiązaniem może być powiązany z DreamWorks Steven Spielberg. Jednak nie ma absolutnie żadnych informacji czy zainteresowanie ze strony studia przekłada się na chęć Spelberga do zaangażowania się w ten projekt.

Możemy więc być przekonani, że film Halo jest na etapie decyzji 'kiedy', a nie 'czy w ogóle'. Jednak odpowiedź na pytanie 'kiedy' wciąż pozostaje niewiadomą. Wszystkim fanom pozostają więc gry i książki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)