Partnerzy Nintendo mają problemy

Partnerzy Nintendo mają problemy03.12.2009 14:49
Jakub Jatkiewicz

Sprzedaż Wii jest od kilku miesięcy na bardzo niskim poziomie, a wprowadzenie obniżki nie wpłynęło zbytnio na tę sytuację. O ile jednak taki gigant jak Nintendo całkiem dobrze radzi sobie z chwilowym zmniejszeniem zysków, to już firmy współpracujące z Ninny przy produkcji Wii są w o wiele gorszej sytuacji.

Firmy zaangażowane w produkcję Wii ponoszą ogromne straty, ponieważ zamówienia na poszczególne elementy spadły w ostatnim czasie aż o 30 procent. Nie wiadomo jak wygląda sytuacja każdej z nich, znamy jedynie dane dotyczące Mitsumi Electric oraz Hosiden Corp.

Mitsumi Electric, zajmująca się produkcją Wii Remote, przewiduje spadek zysków netto o 52 procent w stosunku do ubiegłego roku, podobne spadki dotyczą również Hosiden Corp. W obu przypadkach rzeczywista sytuacja jest o wiele gorsza niż prognozy na ten rok fiskalny.

Chociaż to tylko spekulacje, to jednak spadek sprzedaży Wii może mieć także dobre strony, zdaniem niektórych analityków utrzymywanie się takiej sytuacji przez dłuższy czas może zmusić Nintendo do szybszego wprowadzenia na rynek następny Wii.

fot.: Nitendo

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)