Panzer General III: Scorched Earth

Redakcja

13.12.2003 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panzer General III: Scorched Earth

Jak każda dobra gra tak i Panzer General doczekał się swej następnej części. Tym razem już trzeciej.O ile pierwsza i druga nie różniły się od siebie w stopniu ponad przeciętnym trzecia część serii jest w stosunku do nich rewolucyjna.

3 jak 3D.Trzecia gra z serii PG różni się od swoich poprzedniczek w znacznym stopniu. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy (dokładnie i w przenośni) jest trójwymiarowość grafiki. Do jej stworzenia wykorzystano najnowsze engine'y. Dzięki temu nasza rozgrywka wyszła z dwuwymiarowego - i na te czasy nieciekawego - placka ziemi i weszła w dynamiczną i pełną efektów specjalnych erę 3D. Nasze oczy cieszyć będą takie zjawiska jak burze, mgła, deszcze itp. Nasze zmysły doznają ślicznych eksplozji, dźwięków oraz, jak obiecano w tytule, woni spalonej ziemi.

Na prawo patrz!Jeżeli chodzi o tło historyczne i geograficzne gry to nieco je zawężono. Twórcy PG 3 skupili się jedynie na aspektach frontu wschodniego. Jako 3-cia Rzesza, USA, Wielka Brytania, Francja lub Rosja będziemy zaangażowani tylko na wschodnim froncie czyli od szwabowa na prawo. Nie oznacza to wcale, że nasza rozrywka została znacznie okrojona. Biorąc pod lupę inwazję na wschód twórcy gry wprowadzili dużo więcej detali dotyczących wojny na tych terenach. Do rozegrania mamy aż cztery duże kampanie i wiele scenariuszy. W przeciwieństwie do wcześniejszych części Panzer General scenariusze są dużo bardziej "rozgałęzione", co daje nam więcej możliwości niż jedynie przegranie z kretesem lub kompletne zwycięstwo. Co prawda nie można narzekać, że w "jedynce" czy "dwójce" było aż tak źle ale twórcy "trójki" obiecują, że pozostałe dwie to "mały pikuś".

Ja wohl mine Fuhrer!Poza cudeńkami, które opisane zostały powyżej PG 3 ma również ciekawostkę dla megalomanów. Jest nią możliwość tworzenia od podstaw własnych jednostek elitarnych. Możemy nadawać im ich własne unikalne możliwości itp. Sądzę, że jest to smakowity kąsek dla każdego, kto (jak Hitler) miłuje się w tego typu oddziałach. Osobiście we wcześniejszych częściach gry tego mi właśnie brakowało. Teraz nasza finezja będzie miała możliwość wydania potomstwa.

Koszty dobrej wojny.Z tego, co zdążyłem się przekonać Panzer General III pozwoli nam na przeżywanie trudów wojny na nowo. Znając kolesi z SSI do naszych rąk trafi następny produkt o wysokich walorach grywalności i logicznego przebiegu rozgrywki. Biorąc jeszcze pod uwagę, że polski dystrybutor Play-it wydaje grę z polską instrukcją nie będziemy narzekać. Nie jest tak słodko, że gra będzie całkiem spolszczona ale poprzednie części też były po angielsku, a produkt i tak podbijał serca strategów. Koszt gry jak na doskonały produkt jest także interesujący. Myślę, że 99zł to dobra cena.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)