Ostrożnie. Steam Deck nie lubi upałów

Valve ostrzega posiadaczy Steam Deck przed ekstremalnymi temperaturami. Mogą one negatywnie wpłynąć na działanie sprzętu. Urządzenie od Valve najlepiej działa w temperaturze od 0 do 35 stopni, a w niektórych krajach termometry pokazują znacznie wyższe wartości.

Steam Deck nie lubi upałów
Steam Deck nie lubi upałów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Steam

Steam Deck nie lubi jak "jest mu gorąco" i nie jest to coś zaskakującego. Ekstremalne temperatury wpływają negatywnie na samopoczucie ludzi, ale też i na pracę różnego rodzaju urządzeń. A tak się właśnie składa, że Europa nękana jest falą potężnych upałów. Firma Valve, producent przenośnego komputera, postanowiła zwrócić się do wszystkich użytkowników Steam Deck.

Producent potraktował rekordowe temperatury jako okazję do przypomnienia pewnej cechy Steam Deck. Mowa o wydajność. Okazuje się, że urządzenie osiąga "najlepsze wyniki" w temperaturze od 0 do 35 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura będzie wyższa, to urządzenie zacznie ograniczać swoją wydajność, by najzwyczajniej "się chronić".

APU Steam Decka, łączące CPU z GPU, działa dobrze w temperaturze do 100 stopni. Jeśli osiągnie "stówkę", to zostanie ograniczona wydajność. Przy 105 stopniach sprzęt się wyłączy. Takie rozwiązanie ma na celu ochronę sprzętu, ale i użytkownika.

Podobnie zachował się producent konsoli Nintendo Switch. W przypadku tego urządzenia również należy zadbać o to, by go nie przegrzać. Ekstremalne temperatury mogą unicestwić konsole, komputery lub telefony. Wystarczy zapomnieć, że zostawiło się urządzenie w nasłonecznionym miejscu - idealny przepis na nieszczęście.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.