Optimus S.A. przejmuje CD Projekt

Optimus S.A. przejmuje CD Projekt05.10.2009 11:32
Michał Stopa

CD Projekt, znana polska firma odpowiedzialna przede wszystkim za wydawanie na terenie naszego kraju spolszczonych wersji gier zagranicznych oraz właściciele studia CD Projekt RED, które dało nam jedną z pierwszych polskich wielkoformatowych gier RPG, czyli Wiedźmina, jak potwierdził ostatecznie portal Polygamia, zostanie niedługo przejęty przez nieco zapomnianą już firmę komputerową Optimus S.A.

Według cytowanego przez autora wpisu analityka, Tomasza Grynkiewicza, ruch ma na celu przemianę prywatnej firmy, jaką jest grupa CD Projekt, w spółkę akcyjną działającą na Warszawskiej Giełdzie. Przejęcie to ma jakoby bazować w całości na wymianie akcji, więc właścicielami nowego tworu będzie obecne prezydium CD Projektu. Reprezentant firmy wypowiedział się dla prasy:

"W skrócie, jest to coś jak wymiana akcji między spółką akcyjną Optimus S.A., a prywatną firmą CD Projekt Investment (która jest właścicielem CDP Publishing, CDP RED, GOG.com, oraz Metro and Porting House). Ponieważ Optimus jest spółką akcyjną, CD Projekt w efekcie będzie się mógł znaleźć na giełdzie i będzie mieć dostęp do wszystkich opcji giełdowych. Ostatecznie oznacza to, że będziemy mieć więcej pieniędzy na przyszłe projekty całej firmy".

fot.: CD Projekt

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)