OnLive żyje i ma się dobrze

OnLive żyje i ma się dobrze10.08.2009 17:54
Dominik Gąska

Technologia OnLive, mająca pozwalać na granie w najnowsze gry bez konieczności posiadania nowoczesnego komputera czy nawet konsoli, była jednym z hitów tegorocznej Game Developers Conference.

Od jej czasu jednak na temat tego rozwiązania było prawie zupełnie cicho... Czy oznacza to, że projekt zginął zanim jeszcze miał szansę na dobre zaistnieć?

Nic bardziej mylnego, mówią jego twórcy. Jak dowiedział się serwis Big Download, prace nad OnLive idą w najlepsze, a usługa – tak jak planowano – wejdzie w fazę beta testów już tego lata. Fakt, że owego lata nie pozostało zbyt dużo, nie przeszkadza jednak przedstawicielom tworzącej tę technologię firmy w trzymaniu gęb na kłódkę w kwestii jakichkolwiek dalszych szczegółów. Na konkretną datę rozpoczęcia testów trzeba więc jeszcze poczekać. Powiedziano za to, że wcześniej anonsowane oficjalne uruchomienie usługi w czwartym kwartale tego roku może zostać przesunięte na później, zależnie od wyników testów.

Zaprezentowana na GDC technologia opierać ma się na centralnym serwerze (a w zasadzie klastrze serwerów), uruchamiających wszystkie dostępne w usłudze gry. Do odbiorcy trafiałby jedynie obraz rozgrywki, wyświetlany bezpośrednio na jego telewizorze za pośrednictwem specjalnej przystawki. Chociaż praktyczne zastosowanie takiego rozwiązania rodzi cały szereg problemów technicznych, twórcy OnLive od początku zapewniają, że technologia działa i z powodzeniem sprawdza się nawet w przepełnionych akcją grach.

Czekamy więc aż nie będą się wstydzić zaprezentowania jej w działaniu!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)