Oficjalna zapowiedź Wiedźmina 2

Marcin Dąbrowski

25.03.2010 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma CD Projekt RED zapowiedziała oficjalnie grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - kontynuację tytułu, który w wersji PC do dzisiaj sprzedał się w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Druga odznaczać się ma według słów wydawcy przede wszystkim wciągającą, dojrzałą i zmuszającą do myślenia, nieliniową fabułą. Jej uzupełnieniem jest całkowicie nowy system walki, zapewniający płynniejszą rozgrywkę i oferujący graczom szerszy wachlarz możliwości taktycznych.

Gra powstaje z użyciem autorskiej technologii, zaprojektowanej od podstaw przez CD Projekt RED z myślą o tworzeniu rozbudowanych gier RPG z nieliniową fabułą. Twórcy twierdzą, że nowa technologia zapewnia również zupełnie nową jakość w odwzorowaniu strony graficznej gry, przenosząc gracza do jednego najbardziej wiarygodnych światów RPG jakie kiedykolwiek powstały.

Bardzo się cieszę, że możemy oficjalnie zaprezentować to, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie 2,5 roku. Wiele nauczyliśmy się podczas produkcji pierwszego Wiedźmina i całą tę wiedzę wykorzystaliśmy przy produkcji Wiedźmina 2. Tworząc „dwójkę" skoncentrowaliśmy się na tym, aby jeszcze lepiej zaprojektować i wykonać te wszystkie elementy, które sprawiły, że część pierwsza odniosła tak duży sukces. Wierzę że Wiedźmina 2 pokochają zarówno fani jedynki, jak również nowi gracze. Naszą pierwszą grą postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę, ale jesteśmy przekonani, że Wiedźminem 2 podniesiemy ją jeszcze wyżej." powiedział Adam Kiciński, szef studia CD Projekt RED.

Firma CD Projekt RED podpisała umowę z Agora S.A., na mocy której Agora stała się koproducentem gry Wiedźmin 2 w Polsce. Dzięki tej umowie, CD Projekt RED zyska wsparcie finansowe, promocyjne oraz know-how dystrybucyjny jednego z największych koncernów medialnych w Polsce.

Już 25 marca gra zostanie po raz pierwszy zaprezentowana publicznie. Na oficjalnej stronie gry: www.thewitcher.com mają wkrótce pojawiać się oficjalne materiały filmowe z gry, zaś już 7 kwietnia zostanie uruchomiona pełna wersja nowej strony, na której będzie można znaleźć najświeższe informacje na temat Wiedźmina 2.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)