Seria Final Fantasy należy do gier, które zdołały zebrać wokół siebie ogromnie dużo podobnych fanów. Obejrzeli oni już zresztą chyba każdą linijkę kodu gry pod mikroskopem. Umknął im jednak, jak się okazuje, kawałek dziewiątej części serii. A dokładnie jeden poboczny quest.
Jego obecność odkrył użytkownik, który podpisuje się pseudonimem The_Kusabi_. Dotychczas ukryty quest znajduje się na czwartej płycie gry. Rozpoczyna się od tego, gdy Zenero i Benero zastanawiają się, gdzie podziewa się Marcus i Cinna. Chociaż wielu z was pewnie pamięta ten moment, jest on w rzeczywistości początkiem pobocznego questa w grze. Jeśli powrócimy w to miejsce po walce z bossem lub obejrzeniu jakiegoś filmiku wewnątrz gry, z kryjówki wyjdą kolejni członkowie rodziny Zenero i Benero. Możemy powtórzyć to 7 razy. Tak jak na poniższym filmie:
Jak widać, na końcu w kryjówce pojawia się nowa skrzynia, w której znajduje się pierścień. 13 lat ukrycia jak na taką ciekawostkę to dość sporo, daje to jednak powód do ponownego sięgnięcia po tytuł. Znajdą się chętni?