Obama funduje LittleBigPlanet bibliotekom

Obama funduje LittleBigPlanet bibliotekom24.11.2009 14:27
Michał Stopa

Biały Dom ogłosił wczoraj program, który ma na celu wspomóc system edukacyjny Stanów Zjednoczonych w kwestiach matematyki i nauk ścisłych. Znajduje się w nim wiele inicjatyw wspieranych przez Zrzeszenie Twórców Oprogramowania Rozrywkowego (ESA), a wśród nich plany udostępnienia gry LittleBigPlanet w bibliotekach publicznych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, w trakcie wczorajszej konferencji prasowej w Białym Domu zapowiedział ustawę, której częścią są wspomniane wyżej plany. Jest ona częścią programu STEM - inicjatywy skupiającej się na poprawieniu stanu edukacji w działach nauk ścisłych, inżynierii technologicznej i matematyki.

Inicjatywa Sony o nazwie Game Changers jest elementem konkursu sponsorowanego przez fundację MacArthura, którego zorganizowanie kosztować będzie w sumie 2 miliony dolarów. Jej elementem będzie oddanie tysiąca konsol PS3 i kopii LittleBigPlanet bibliotekom i organizacjom społecznym w całym kraju. Uczestnicy konkursu będą musieli stworzyć w grze poziomy, które wykorzystują zagadnienia naukowe.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)